Tag Archives: млад тренер

Тренер на безбол починал од корона вирус ден откако бил пуштен од болница

Тренерот на безбол од Њу Џерси, Бен Лудерер (30), почина откако се заразил со коронавирус, а веста за неговата смрт ја потврдило и училиштето,Cliffside, каде што работел. “Сожалење ве информираме за смртта на Бен Лудерер, наставник и тренер на бејзбол. Сочувствуваме со неговото семејство”, се вели во соопштението. Сопругата на …

Повеќе »

Во Шпанија починал младиот фудбалски тренер: Коронавирусот ја влошила ионака тешката ситуација

Коронавирусот одземал еден млад живот во Шпанија… Во Шпанија од коронавирус починал 21. годишниот фудбалски тренер Лимас Франсиско Гарсија. Тренерот во клубот Athletic Club Home Alta починал во неделата навечер, а како што јавуваат шпанските медиуми, спаѓал во ризичната група бидејќи бил пациент на онкологија. „Почина околу 20. часот во …

Повеќе »