Tag Archives: млад навивач

(ВИДЕО+ФОТО) ПРВ ПАТ ПОСЛЕ ДРАМАТА – Се појавила првата фотографија на Ериксен после срцевиот удар!

Млад навивач објавил фотографија со данскиот фудбалер Кристијан Ериксен колабираше во 43-та минута од натпреварот помеѓу Данска и Финска во Копенхаген на 12. јуни, во првиот натпревар од групата Б на Европското првенство. Три недели по немилиот настан, во јавноста се појави првата фотографија од Ериксен. Младиот Данец, Бјорн Биндзус, …

Повеќе »

(ФОТО) Млад навивач на „Јунајтед“ го замолил Јирген Клоп да престане да победува!

Младиот навивач на Манчестер Јунајтед, Дарах Карли побарал од Јиргенен Клоп, Ливерпул, да престане да победува. Германецот му одговорил многу брзо. Според англиските медиуми, едно 10-годишно момче испратило писмо до менаџерот на Редсите како дел од училишна задача. “Ливерпул остварува премногу победи. Ако победите на уште девет натпревари, ќе имате …

Повеќе »