Tag Archives: младоликост

Сакате младешки изглед? Овие пет намирници ќе ви помогнат во тоа!

Овие намирници ќе ви помогнат да се подмладите… Доколку сакате да избегнете естетска хирургија, внимавајте на исхраната за да постигнете младешки изглед, а во тоа ќе ви помогнат овие пет намирници. Лосос Омега 3 масните киселини придонесуваат за здрав развој на скалпот и ја одржуваат кожата мрсна. Протеините помагаат да …

Повеќе »

ЗОШТО НЕКОИ ЖЕНИ ВО 50-тите ИЗГЛЕДААТ КАКО ТИНЕЈЏЕРКИ: Строго ги следат овие 5. правила!

Овие цаки ги „бришат“ годините Сите младолики жени имаат една заедничка работа. Тие строго се придржуваат до овие правила. Ако мислите дека е неопходно да одите кај пластичен хирург за да одржите младешки изглед и негувана кожа, се лажете. Сè што е потребно е да ги вклучите овие навики во …

Повеќе »

Владимир Путин (69) секогаш покрај себе држи БЕЛ ТЕРМОС: Во него се крие оваа магична напивка која дава ЗДРАВЈЕ И МЛАДОЛИКОСТ

Покрај претседателот на Русија, често можеме да видиме и бел термос. Владимир Путин конечно откри што пие за време на конференциите. – Знаете, јас не пијам ни црн чај. Пијам само билен чај од Алтај – изјавил неодамна претседателот на Русија и така конечно ја открил тајната на белиот термос. …

Повеќе »

УБАВИ И ЗАСЕКОГАШ МЛАДИ: Овие хороскопски знаци важат за големи СРЕЌНИЦИ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Многу жени често прибегнуваат кон разни трикови, обидувајќи се да го измамат времето и да изгледаат помлади отколку што се. Сепак, на некои тоа не им е потребно – …

Повеќе »

(Рецепт) Отстранете ја СЕКОЈА БРЧКА од лицето: Потребни ви се само трите состојки кои ги имате во кујната

Главната состојка на оваа маска е квасецот! Дали знаевте дека квасецот има неверојатни својства кога станува збор за одржување на младоликоста? Поради својот состав, позитивно влијае на изгледот и квалитетот на кожата. И го враќа сјајот и еластичноста, а редовното користење на оваа маска многу брзо ќе ги намали брчките …

Повеќе »

(ФОТО) Никој не верува колку години има: Тврди дека не „правела“ ботокс, ниту било какви третмани и дека за полните усни „обвинува“ бизарен ритуал!

Британката Лиза Лори, која работи како негувателка, е една од жените кои можат да се пофалат со младешки изглед. View this post on Instagram A post shared by Liza Laure (@lizalaurequeen) „Понекогаш сум горда на себе, но понекогаш ми е непријатно. Нема многу луѓе на моја возраст кои можат да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Чесна сестра (55) на која луѓето и даваат 20. години помалку ја открила тајната за младешкиот изглед

Клодет Пауел ги воодушевила луѓето откако открила колку години има. На оваа монахиња и беа поставени сто прашања во врска со нејзината рутина за нега на кожата, па конечно решила да ја сподели тајната на нејзиниот младешки изглед. „Многу жени ми дадоа комплименти поради изгледот. Тие велат дека изгледам помладо …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Има 62. години а никој не би и дал ниту 40: „Никогаш не сонував дека вака ќе изгледам, но тајната е во ОВА!“

Лесли не ни сонувала дека на 62. години ќе биде модел за костими за капење… Лесли Карлетон има 62. години, но изгледа најмалку две децении помладо. И тоа не е само наш став, туку на 99% од луѓето што ја гледаат, бидејќи Лесли е модел за костими за капење.   …

Повеќе »

(ФОТО) Има 71. година а изгледа како девојче!

Вера Ванг, познатата дизајнерка чии креации ги обожаваат и холивудските sвезди, вчера наполни 71. година. Иако е во својата осма деценија од животот, Ванг изгледа како мало девојче. Оваа дизајнерка се прослави со нејзините венчаници како од бајките за кои невести од целиот свет сонуваат, а неодамна, се чини, таа …

Повеќе »