Tag Archives: младолики

(ФОТО) Овие луѓе докажуваат дека годините се само бројка: Надминале 50. години, а изгледаат многу помлади

НАУЧНИЦИТЕ потврдија дека како што старееме, нашето здравје зависи повеќе од среќата отколку од гените. Оние кои се најзадоволни од односите со блиските луѓе се најздрави. На некои луѓе навистина им е тешко да ја погодат нивната вистинска возраст, бидејќи изгледаат подобро со годините. Најдовме неколку примери кои докажуваат дека …

Повеќе »

(ФОТО) Парижанка (59) открива како Французинките остануваат убави и младолики во педесеттите:Ова е тајната на најпривлечните жени во светот!

Физички можеби и не се толку убави, колку што привлекуваат со шармот, самодовербата и ставот… Блогерката од Париз,Мајлин Декло (Mylene Desclaux) напишала книга во која детално објаснила зошто Французинките, дами на кои им се восхитува цел свет, и во педесеттите изгледаат толку добро. 59. годишната Мајлин во својата книга ги …

Повеќе »