Tag Archives: млади уметници

(ФОТО) ТВ ѕвезда пронајдена мртва во својот дом: Имала само 26. години!

Актерката од Јужна Кореја Сонг Јо-џунг починала на 26-годишна возраст, потврдила нејзината агенција во понеделникот. „Актерката Сонг Јо-џунг само што не напушти“, напишале од нејзината агенција на Инстаграм. „Таа беше пријателка која секогаш ни пруѓаше среќа со светла насмевка и одлична актерка со повеќе страст од било кој друг“.   …

Повеќе »

(ВИДЕО) Браво за Дуо Танини – Талиа и Никола: Ја препејаа „Со маки сум се родил“

Додека Македонија има  вакви таленти кој ги пеат и препејуваат македонските народни песни ние ке постоиме. Талиа и Никола се брат и сестра кои се попознати како Дуо Танини од Кавадарци. Талиа Василова е на 9. годишна возраст, пее, свири пијано, игра балет…има учествувано на многу фестивали, натпревари, на домашно …

Повеќе »