Tag Archives: млади бендови

Музичкиот фестивал „Андерфест 4“ ќе се одржи на 1. октомври 2022. година

Прогресивниот, музички фестивал АНДЕРФЕСТ е закажан за први октомври 2022 година. Публиката и овој пат ќе има можност да ужива во музиката од претежно алтернативната и рок енд рол сцена од нашата држава која и овој пат се очекува да покаже дека е одлична, велат организаторите од Андерфест. Оваа година фестивалот ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Денес ќе се одржи втората вечер Андерфест!!

Синоќа во „Јавна соба“ се одржа првата вечер од второто издание на долгоочекуваниот фестивал „Андерфест“, на која се претставија  Kulturno umetnicki rabotnici, Fiction, High voltage, The Smoke house…                                             …

Повеќе »

Вечерва стартува „Андерфест“: Нова шанса за настапи на младите бендови!

Второто издание на долгоочекуваниот фестивал Андерфест ќе се одржи на 2. и 3. октомври во Јавна соба во Скопје. Поради пандемијата Ковид 19, бројот на посетители ќе биде строго ограничен. Влезот останува бесплатен за сите оние кои сакаат да го следат настанот во живо, но ќе има мапи или билети …

Повеќе »