Tag Archives: млада месечина

Што Младата Месечина во Девица, на 7 септември, им донесува на хороскопските знаци: На еден знак му претстои ЖИВОТЕН ПРЕСВРТ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Младата месечина сега е во убава врска со Уран. Тоа ни дава можност да ги правиме работите на нов начин, да ја смениме свеста за да бидеме интуитивни и …

Повеќе »

Младата Месечина во Лав им донесува среќа на 3. знаци на Зодијакот: Од 8. август судбината ќе им се промени!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Енергијата на оваа млада Месечина ќе биде исклучително поволна и полна со радост, а знакот на Лав во кој живее ја буди внатрешната сила, самодовербата и потребата да се …

Повеќе »

Се’ се открива: Што на секој знак ќе му донесе младата Месечина во Рак?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Со Месечината во Рак, важно е да се договориме за работите од минатото за да се движиме непречено напред, најпрво да си ги објасниме емоциите, а потоа и на …

Повеќе »

ДОБРО ПОДГОТВЕТЕ СЕ – ПРИСТИГНУВА МЛАДА МЕСЕЧИНА ВО РАК: Погледнете го ХОРОСКОПОТ и видете каков ХАОС ви се подготвува од 10. јули!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Оваа млада Месечина се случува во нежниот Рак, и еве како тоа ќе влијае на хороскопските знаци. Ракот по својата природа е хороскопски знак кој е поврзан со семејството, …

Повеќе »

Во ист ден нè очекува затемнување на сонцето и млада Месечина: Денеска на овие хорскопски знаци животот им се менува од корен!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Прстенестото затемнување на Сонцето се случува кога Месечината е најдалеку од Земјата, па дури и за време на затемнување, може да се види сончевиот круг – „огнениот прстен“! Имајќи …

Повеќе »

(ЧАСОВИ) Месечева ДИЕТА: Едноставна и ефикасна!

Основата на „Месечева диета е постот во траење од 24. часа кога Месечината е млада. Кога започнува „Месечевата диета“? Во моментот кога Месечината се менува и станува млада. Не мора 24. часа Лабораториските тестови покажале дека не е секогаш потребно да гладувате цели 24 часа, бидејќи клучните ензими се активираат …

Повеќе »

ВЕЧЕРВА НЕБОТО ЌЕ ГО ОСВЕТЛИ МЛАДА МЕСЕЧИНА И НА СИТЕ ЌЕ НИ ГИ „ЗАМРСИ КОНЦИТЕ“: Еве какви промени не очекуваат!

Во одреден момент, ќе се чувствувате како да сте на вистинскиот ролеркостер од емоции… Младата Месечина на 13 март, паѓа на истиот ден како и спојот на Венера со Нептун, и тие се оддалечени само три степени. Токму оваа астро комбинација ни носи еден предизвикувачки период, а влијанието на оваа …

Повеќе »