Tag Archives: млада месечина

ВЕРУВАЊА – Вечерва е ноќ на МЛАДА МЕСЕЧИНА која е идеална за промени: Привлечете успех на ЉУБОВЕН и ДЕЛОВЕН план со следните зборови…

Ноќта на 4. ноември започнува младата Месечина во Скорпија, во 22:15 часот. Младата Месечина во знакот Скорпија на 4. ноември ќе блесне на небото и ќе донесе нова и свежа енергија. Неговата моќ е во промените, трансформацијата што ја носи, движечката енергија и желбата да се случи нешто ново. Колку …

Повеќе »

СТАР РИТУАЛ – ВЕЧЕРВА, НЕБОТО ЌЕ ГО ОСВЕТЛИ МЛАДА МЕСЕЧИНА: За да ви се остварат сите желби, точно на полноќ, направете го ОВА!

Пробајте, не чини ништо 6. октомври е ноќта на младата Месечина, и вистинско време да започнете нешто ново. Имено, во оваа фаза, Месечината делува како поттик за какви било движења. Тоа е идеално време да започнете нов бизнис, да ги оставите грдите работи зад себе и да донесете нови одлуки. …

Повеќе »

Младата Месечина некому донесува голема ЗАРАБОТУВАЧКА, успех во кариерата, но и АФЕРИ на работа!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Како оваа млада Месечина ќе се одрази на знаците на хороскопот? Овен За вас ќе се активира полето и на љубовни и на деловни врски. Ви претстои промена на …

Повеќе »

Што Младата Месечина во Девица, на 7 септември, им донесува на хороскопските знаци: На еден знак му претстои ЖИВОТЕН ПРЕСВРТ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Младата месечина сега е во убава врска со Уран. Тоа ни дава можност да ги правиме работите на нов начин, да ја смениме свеста за да бидеме интуитивни и …

Повеќе »

Младата Месечина во Лав им донесува среќа на 3. знаци на Зодијакот: Од 8. август судбината ќе им се промени!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Енергијата на оваа млада Месечина ќе биде исклучително поволна и полна со радост, а знакот на Лав во кој живее ја буди внатрешната сила, самодовербата и потребата да се …

Повеќе »

Се’ се открива: Што на секој знак ќе му донесе младата Месечина во Рак?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Со Месечината во Рак, важно е да се договориме за работите од минатото за да се движиме непречено напред, најпрво да си ги објасниме емоциите, а потоа и на …

Повеќе »

ДОБРО ПОДГОТВЕТЕ СЕ – ПРИСТИГНУВА МЛАДА МЕСЕЧИНА ВО РАК: Погледнете го ХОРОСКОПОТ и видете каков ХАОС ви се подготвува од 10. јули!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Оваа млада Месечина се случува во нежниот Рак, и еве како тоа ќе влијае на хороскопските знаци. Ракот по својата природа е хороскопски знак кој е поврзан со семејството, …

Повеќе »

Во ист ден нè очекува затемнување на сонцето и млада Месечина: Денеска на овие хорскопски знаци животот им се менува од корен!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Прстенестото затемнување на Сонцето се случува кога Месечината е најдалеку од Земјата, па дури и за време на затемнување, може да се види сончевиот круг – „огнениот прстен“! Имајќи …

Повеќе »

(ЧАСОВИ) Месечева ДИЕТА: Едноставна и ефикасна!

Основата на „Месечева диета е постот во траење од 24. часа кога Месечината е млада. Кога започнува „Месечевата диета“? Во моментот кога Месечината се менува и станува млада. Не мора 24. часа Лабораториските тестови покажале дека не е секогаш потребно да гладувате цели 24 часа, бидејќи клучните ензими се активираат …

Повеќе »