Tag Archives: мито

(ВИДЕО) Најновите Фчерашни новости со директни јавувањи од Будимпешта, Париз и Брисел

Во новата епизода на Фчерашни новости се враќаат познатите Алфа и Буби. Кого бркаат тие овојпат и зошто!? Фчерашни новости ги прати вестите од светот, па успеа да овозможи директно јавување од Париз, Будимпешта и Битола. Што ли ни изјавија дописниците!? Во редакцијата, Менде гибнатиот се мисли што да направи …

Повеќе »

Овие седум тајни медицинските сестри во болниците не смеат да ви ги откријат

Медицинските сестри мораат да молчат за многу работи што се случуваат во болниците, иако пациентите би сакале да ги знаат. Тие се мост меѓу пациентите и лекарите во време кога луѓето се најранливи – без оглед дали се во животна опасност, во страв за нивното здравје или, едноставно, над безбедноста …

Повеќе »

(ФОТО) ПОРАДИ ДАВАЊЕ МИТО – ОЧАЈНАТА ДОМАЌИНКА ЌЕ ОДИ НА РОБИЈА: Глумицата фелисити Хофман е осудена во аферата „Елитни колеџи“ – ја чека и „голема казна“!

Како дел од аферата „Елитни колеџи“, позната американска актерка, ѕвезда на серијата „Очајни домаќинки“, Фелисити Хофман беше осудена на 14. дена затвор за вмешаност во скандал со мито. Хофман беше осуден во федералниот суд во Бостон, откако во мај се изјасни за виновна за делото измама, објави АП. Актерката е …

Повеќе »