Tag Archives: митови

УРНАТИ МИТОВИ – Еве кои намирници се здрави и полезни за организмот а досега ни се зборуваше друго!

Моника Реинагел, е светски позната нутриционистка која често дава совети за здрава исхрана, а исто така ги руши митовите за храната. Таа откри која храна, иако веруваме во спротивното, можеме да ја конзумираме почесто. Консумацијата на „обично“ црно кафе се покажало како добро кога станува збор за зголемување на добриот …

Повеќе »