Tag Archives: мис

(ФОТО) Мајката на малечката ќерка и приредувала ХОРОР: Не и давала да јаде, а ја шминкала од втората година – само за да победува на избори за МИС!

Не е тајна дека натпреварите за убавина за деца се исклучително популарни во Америка, а Еден Вуд е една од најуспешните учесници до сега. Имено, Еден победила на разни натпревари, и ја понела титулата за најубава. Иако на почетокот, можеби, нејзиниот живот изгледа совршен, Еден, всушност, имаше прилично тешко детство. …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа девојка ослабнала 50. килограми и станала Мис на Велика Британија

Џен Аткинс е нова Мис на Велика Британија. Русокосата 26. годишна девојка станала најубава жена во Обединетото кралство откако загубила неверојатни 50. килограми. „Не можам да верувам. Некој да ми го кажеше ова пред три години би помислила дека е луд“, вели Аткинс која пред неколку години, како што вели, …

Повеќе »

Починала првата француска Бонд девојка

Француската актерка Клаудин Оже, која се прославила како прва „француска девојка“ на Џемс Бонд, починала на 79-годишна возраст, објави денес агенцијата Тајм Арт. Со Шон Конери во улогата на „Агент 007“ таа глумела во „Операција гром“ (1965). Клаудин Оже почнала со споредни улоги во филмовите на Роми Шнајдер и Ален …

Повеќе »

(ФОТО) Страшна судбина на кралиците на убавина: Иранската Мис стравува за својот живот – „Ќе ме убијат, претепаат или силуваат!“!

Нигеријката ја осудиле на каменување, а Украинката свирепо ја убиле на улица… Убавицата Бахарех Заре Бахари веќе две недели е во агонија. Иранската мисица е заробена на меѓународниот аеродром во Манила. Иранката моли за азил, бидејќи се плаши за својот живот ако се врати во Техеран. Бахерах го претставувала Иран …

Повеќе »