Tag Archives: мириси

ПЕТ МИРИСИ КОИ МАЖИТЕ не можат да ги поднесат на жена: Се повлекуваат штом ги почувствуваат, а од еден веднаш ја губат желбата за секс!

Мажите најмногу ги мразат овие мириси, кога ќе ги помирисаат на жена, буквално се повлекуваат!. Мирисот е една од главните ставки при изборот на партнер. Кога ни се допаѓа нечиј „вкус“ и мирис на телото, чувствуваме посилна привлечност и сексуална желба. Меѓутоа, ако не ни одговара, лесно може да не …

Повеќе »

(ВИДЕО) КУЧИЊАТА КАЈ СОПСТВЕНИКОТ, МНОГУ ПРЕД СИМПТОМИТЕ, МОЖАТ ДА ГИ НАМИРИСААТ ОВИЕ БОЛЕСТИ: Животните тогаш ВАКА се однесуваат!

Од мигрена до рак и Адисонова болест Покрај тоа што можат да се дресираат за пронаоѓање исчезнати луѓе и скриени лекови, експлозиви и други предмети, кучињата, благодарение на нивното силно чувство за мирис, можат да откријат болести кај нивните сопственици. Притоа, зборуваме за просечно милениче, а не за специјално обучени …

Повеќе »

ОЦЕТОТ ОД ЈАБОЛКО КРИЕ БРОЈНИ НАМЕНИ: Користете го за да го неутрализирате мирисот во куќата, да ја негувате кожата а еве како да го користите за домашни миленици!

Јаболковиот оцет е намирница која е одлична за многу работи, од чистење на куќата до нега на кожата, но многумина не знаат за што се можат да го користат. Јаболковиот оцет содржи над 90. различни работи за промовирање на здравјето, вклучувајќи калиум, калциум, магнезиум, витамин Б, бакар и флавоноиди. Направете …

Повеќе »

(Рецепт) ДЕЛОТВОРНО: Избркајте ги комарците со помош на една природна состојка

Секој од нас не знае што да прави со талогот од турското кафе а ние ви предлагаме да го искористите за нешто корисно – односно, да ги избркате комарците од дома… Комарците не сакаат одредени мириси, а кафето е еден од нив. Иако има многу различни начини да се одвратат …

Повеќе »

(ФОТО) Генијален трик со кој вашиот фрижидер секогаш ќе мириса на свежо: Толку лесно, едноставно и ефтино!

Аромите на храна од фрижидерот честопати можат да се мешаат и создаваат многу непријатен и одбивен мирис. Но, постои генијално и едноставно решение за тој проблем! Ако во фрижидерот чувате храна со специфичен мирис, како што е месо на скара, маринада, специјалитети со лук, постои оправдан страв дека остатокот од …

Повеќе »

(Рецепт) ЧУДЕСНО СРЕДСТВО – Сода бикарбона може да изгаси пожар! Сте чуле дека се користи да РЕШИ многу проблеми во домот, а еве список на работи за што се’ е добра!

Веројатно сте чуле дека сода бикарбоната може да се користи за ублажување на симптомите на киселини, покрај тоа што се става во колачиња наместо прашок за пециво. Но, дали знаевте дека сода бикарбона може да исчисти многу работи? Ние ви донесуваме листа на основни работи што можат да се чистат …

Повеќе »

Исчистете го фрижидерот со сода бикарбона и ослободете се од сите мириси

Многу домаќинки се соочиле со ова, но проблемот може да се реши многу едноставно Вие ДЕТАЛНО сте го исчистиле фрижидерот, но сепак мириса лошо кога ќе го отворите. Многу домаќинки се соочиле со ова, но проблемот може да се реши многу едноставно. Ставете една лажичка сода бикарбона во литар топла …

Повеќе »

13. работи кои во сексот им се одбивни и’ на мажите и’ на жените

За ВКУСОВИТЕ не се дискутира, па така ниту за оние од сексуална природа, но сексуалниот експерт Трејси Кокс тврди дека постојат некои работи кои ќе ги одбијат сите сексуални партнери. За Дејли мејл таа открила што треба да се избегне и што во никој случај не е секси. 1. Лош …

Повеќе »