Tag Archives: мини морис

(ФОТО) Заглавила во свеж бетон со украдено Mini и побегнала со детето и вискито

Во бегството таа ги земала само основните работи, меѓу кои имало и неотворено шише со алкохол. Во извештајот од Лејквуд, државата Вашингтон, на околу 40. километри од Сиетл, се вели дека жена украла Mini Cooper Countryman и набргу по кражбата заглавила во свеж бетон. Автомобилот бил заробен во мек материјал, …

Повеќе »

(ВИДЕО) 3000 БМВ и Мини со години скапуваат напуштени на ливада

Едно од најголемите гробишта за автомобили има над 3.000 БМВ и Мини. За оваа необична сцена пишувавме пред две години кога американскиот Јалопник открил огромни гробишта со нови автомобили во близина на Ванкувер, Канада. Судејќи според најновата снимка, оттогаш не се случило многу. BMW и Mini се уште се таму, …

Повеќе »