Tag Archives: министер

(ФОТО) Поранешен авганистански министер сега во Германија работи како доставувач

САЈЕД САДАТ бил министер за комуникации во авганистанската влада пред да се пресели во Германија минатиот септември во потрага по подобра иднина. Сега е доставувач во Лајпциг. Тој признава дека некои негови блиски луѓе го критикувале дека земал таква работа откако работел во владата две години. Но, за него, вели …

Повеќе »

(ВИДЕО) Урнебесен призор: Мачор влетал во кадар додека министерот давал изјава

Министерот за внатрешни работи на УКРАИНИЈА и поранешен пратеник Антон Херашченко давал изјава за украинската телевизија кога ненадејно во кадарот на големото платно се појавил гостин. Непослушната мачка Винстон почнала да мавта со опашката пред камерата, барајќи му внимание, а новинарите не можеле да не се смеат кога ја виделе …

Повеќе »

(ФОТО) НОВИ МЕРКИ – Шпанија најавила дека ќе прави список на оние кои ќе одбијат вакцина против корона

ШПАНИЈА ќе направи регистар на луѓе кои одбиваат да се вакцинираат против коронавирус и ќе го сподели со другите земји на ЕУ, објави министерот за здравство Салвадор Ила, додавајќи дека списокот нема да биде објавен јавно. Министерот за здравство во Шпанија рече дека пандемијата ќе ја победиме со тоа што …

Повеќе »

Покрената истрага против Кристијано Роналдо

Го прекршил протоколот за ковид – 19 Италијанскиот министер за спорт Винченцо Спадафора инсистира на истрага дека фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо го прекршил протоколот за Ковид-19, објавија медиумите во таа земја. Спадафора смета дека Роналдо не смеел да го напушти Торино со цел да игра за репрезентацијата на Португалија …

Повеќе »

(ВИДЕО) МИСЛИ ДЕКА СЕ’ МУ Е ДОЗВОЛЕНО – Истрага за „пена забавата“ на река на босански министер:„Лет на мостарската ластовичка!“

„Пена- парти на мојата река Укрина, мостарската ластовица моментално лета“. Поранешниот министер за безбедност на БиХ, кој во моментов е член на Претставничкиот дом на парламентарното собрание на БиХ, Драган Мектиќ, вчера на својот Твитер објавил видео на кое се фали за скокање во реката Укрина. Мектиќ напишал: „Пена- парти …

Повеќе »

Демант на изјава на Дамјан Манчевски, министер за информатичко општество и администрација во Владата на РСМ

Во врска со изјавата на министерот за администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски, изнесена вчера преку профил на социјалната мрежа Facebook, a поврзана со протестот на македонските оператори одржан на 21.6.2020 година, во која меѓу другото вели, цитираме: „Со прекинот на телевизиските канали од страна на операторите е направена повреда …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неверојатна сцена во Романија: Министерот изјава за продолжување на сезоната давал „по гаќи“

НЕВИДЕНИ сцени во Романија. Романскиот министер за спорт, Јонут-Маријан Стро, се јавил во живо на програмата на една ТВ станица, а потоа се случил неверојатен гаф. Опуштениот министер немал идеја дека камерата ќе му предизвика голем проблем. Во еден момент, камерата паднала од таму каде што била и открила дека …

Повеќе »

Поранешниот министер за здравство, Арбен Таравари: „Дајте му шанса на животот, драги мои. Од нас зависи, од сите нас – И’ на пандемијата ќе ѝ дојде крајот!“

Луѓето се под силен притисок. И од пандемијата на коронавирусот, но и од инфодемијата или ширењето дезинформации околу оваа појава. Како последица на тоа, паниката е неизбежна. Седењето дома знае да предизвика и дополнителна анксиозност. Луѓето помислуваат и се плашат од загуби. Наспроти нив има и такви кои што скитаат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВНИМАВА НА ЗДРАВЈЕТО – Зехофер поради коронавирусот „ја откачил“ Меркел: Одбил да се ракува со канцеларката а еве како таа реагирала!

Германскиот министер за внатрешни работи Хорст Зехофер не се ракувал со канцеларката Ангела Меркел поради епидемијата на коронавирус. Меркел пристигнала на самитот за интеграција и не се ракувала со присутните. Сепак, до неа седел министерот Зехофер, на кого му подала рака. Германскиот министер, сепак, одбил да се ракува со зборовите: …

Повеќе »