Tag Archives: минимализам

(ВИДЕО+ФОТО) ВО 23 КВАДРАТИ СМЕСТИЛ 4 ПРОСТОРИИ: Овој стан е неверојатен! Ова чудо мора да го видите!

Неверојатно е што може да направи добрата организација на просторот…Минимализмот е она кон што се стреми современото општество. Одамна помина времето кога работевме и ја дававме целата наша плата за да изградиме куќа на три ката во која евентуално би живееле само родителите, додека децата сами би изградиле нова куќа, …

Повеќе »

(ФОТО) ГЕНИЈАЛНО – Стар автобус претвориле во простор за живеење: Ѕирнете во необичниот дом – кој се изнајмува!

Една ноќ во овој необичен автобус чини 30. долари Ема Хил (36) и сопругот Ник (41) одлучиле да инвестираат во простор за живеење, но малку поинаков од она во што луѓето вообичаено инвестираат пари. Тоа не е стан или куќа, туку автобус од 1985. година. Тие го платиле 5.760 долари, …

Повеќе »

(ФОТО) Јапанди – моментално најголем тренд во уредувањето на ентериерот

Јапанди, велат експертите, ќе биде многу популарен стил во внатрешната декорација и во 2021 година, а станува збор на јапонски дизајн и скандинавски минимализмот. Од Pinterest, објавија дека потрагата по терминот „Јапанди” се зголемил за 100 отсто, а пребарувањата за неутрални бои бил тројно поголемо. Интересирањето било уште поизразено зголемено …

Повеќе »

(ФОТО) ЕКСТЕРИЕРОТ ОДЗЕМА ЗДИВ – Дефинција на раскошен минимализам: Во оваа куќа живеел Шон Конери!

Сега се продава за неверојатни 34 милиони долари Прекрасната вила во Ница, Франција, која му припаѓаше на неодамна починатиот актер Шон Конери, сега е на продажба, а потенцијалните купувачи имаат можност да видат во каков луксуз уживал легендарниот актер во текот на животот. Луксузна куќа на југот на Франција, оддалечена …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕУБАВО – ЅИРНЕТЕ ВО ДОМОТ НА РОУЗИ И ЏЕЈСОН СТЕТАМ: Минимализам и луксуз!

Како што одминува времето, Рози Хантингтон-Витли открива сè повеќе слоеви на нејзината личност и беспрекорен вкус. Таа го освои светот со својата убавина, а кога го отвори својот профил на Инстаграм, сфативме дека оваа девојка знае многу добро да игра со модните трендови, потоа од категоријата супермодели се пресели на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МИНИМАЛИЗАМ: Автобус од 17 м2 претвориле во прекрасен дом и патуваат по светот

Вил и Кристин од САД, со нивната ќерка Роам и кучето уште од април 2019 година живеат во реновиран автобус. И’ двајцата работат од дома и сакаат да патуваат низ светот. Од таа причина, тие го претвориле автобусот во нивниот дом „На ова патување тргнавме во 2014 година кога живеевме …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кога минимализмот ќе го сретне минатото: Како изгледаат кафулињата во Северна Кореа

Да, да и Северна Кореа има кафулиња! Додуша, малку се поинакви од остатокот на светот, но да не бидеме премногу критични… Земјата во која со децении владеат чудни и опасни закони и уште почудни и поопасни луѓе вклучувајќи го и сегашниот водач Ким Јонг Ун, земја во која интерентот е …

Повеќе »