Tag Archives: милијарди

(ВИДЕО+ФОТО) Малкумина се попрофитабилни од неа: Зои Салдана глумеше во три филмови со најголема заработка на сите времиња

Кога станува збор за холивудските актери, малкумина се попрофитабилни од Зои Салдана, која глумеше во три од десетте филмови со најголема заработка на сите времиња. Новиот филм на Салдана во кината доаѓа за два дена, а тоа е долгоочекуваното продолжение на „Аватар“. „Avatar: The Way of Water“ е хит филм …

Повеќе »

(ФОТО) Германка згрозена од милијардите што ги наследила и сака преку даноци речиси се да и даде на државата

Траудл Енгелхорн-Векијато починала во септември на 95-годишна возраст и оставила наследство кое се мери во милијарди долари на нејзината внука Марлен Енгелхорн. 30-годишната наследничка, која живее во Австрија, вели дека не е заинтересирана за наследството од хемиската компанија на нејзиното семејство, кое се проценува на 4,2 милијарди долари. „Сценариото што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Заминал од семеен бизнис вреден милијарди долари бидејќи сакал поинаков живот

Ако сте слушнале дека некој оставил семеен бизнис вреден милијарди долари затоа што сакал поинаков живот, што би помислиле прво – секоја чест на храброста или што не е во ред со овој човек? Токму тоа го направил Џон Робинс, авторот на книгата „Исхрана за новиот милениум“, која зборува за …

Повеќе »

(ФОТО) Серијата „Милијарди“ останува без главниот актер

Британскиот актер и sвезда на хит серијата „Милијарди“ се откажува од улогата на Боби Акселрод, попознат како Екс, после пет сезони. Веста дојде откако ТВ компанијата „Шоутајм“ во понеделникот ја најавила шестата сезона, која ќе започне со емитување на 23. јануари следната година. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

(ФОТО) Конечно познати барањата на Кание во бракоразводната парница со Ким Кардашијан – Како ќе ги поделат милијардите?

Кание Вест конечно одговори на барањата за развод што ги постави Ким Кардашијан на 19. февруари оваа година. Познатиот рапер и дизајнер пред се бара од судот заедничко старателство над нивните четири деца. Според таблоидот „TMZ“, она што Вест го бара од Ким во бракоразводната парница не се разликува од …

Повеќе »

„ЧЕЛСИ БЕШЕ ВО КРУГОТ НА ПРОСТИТУЦИЈАТА“: Шокантна исповед на Даг Бенд кој го водел, сега згаснатиот фонт на Клинтонови!

Поранешниот помошник на Клинтон, Даг Бенд, за Venity Fair изјавил дека поранешниот претседател Бил Клинтон навистина го посетил озлогласениот „педофилен остров“ на Џефри Епштајн во јануари 2003 година и дека не може да го исфрли Епштајн од „орбитата“ на Клинтон, бидејќи тие летале кон Африка заедно во 2002 година со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Како Хари и Меган ќе заработуваат – „Првата милијарда нема да биде проблематична“:Тука се крие нивната „златна кокошка“

Кралицата Елизабета Втора од Велика Британија објави пред јавноста дека целосно ги поддржува принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл во нивната желба да продолжат да живеат со поголема независност и различна ориентација кон семејниот живот, но додаде дека се надева дека ќе ги задржат обврските што им припаѓале. Единствената …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЈНАТА НА МИЛИЈАРДИТЕ НА ХИТЛЕР: Фирерот на Германците им глумел скромност, а „се капел“ во богатство – но ниту ЦИА не успеала да го најде!

По Втората светска војна, кога Адолф Хитлер беше официјално прогласен за мртов, сојузничките сили заклучиле дека неговиот имот, по диктаторски стандарди, бил прилично скромно – во вредност од околу 800.000 американски долари денешните пари. Тој секогаш тврдел дека нема пари, а во неговиот тестамент, тој изјавил: „Она што јас го …

Повеќе »