Tag Archives: милион франци

Федерер донирал милион франци за загрозените Швајцарци!

Швајцарскиот тениски ас Роџер Федерер им се придружил на други познати спортисти во помагање на оние кои се изложени на ризик од корона вирус, па тој и неговата сопруга Мирка донирале еден милион швајцарски франци на најранливите семејства во земјата. „Овие се времиња исполнети со многу предизвици и на никој …

Повеќе »

(ФОТО) Прстенот на Мирка Федерер, виден на Вимблдон, дел од накитот вреден 1.000.000 франци со кој ја честел Роџер!

Новинарот Ендрју Кастл ги разбранувал круговите блиски до Роџер федерер и неговата сопруга Мирка со изјавата дека прстенот кој го носела за време на финалето на Вимблдон, „не изгледа како скапоцен накит“ и тоа преку швајцарските медиуми. На помош бил повикан златар, еден од највлијателните во Швајцарија, кој дал свое …

Повеќе »