Tag Archives: миленици

(ФОТО) Жените ширум светот воздивнуваат по нив: Ова се најсексапилните Италијанци

Тие се спој на медитерански темперамент и чиста елеганција, а поради физичкиот изглед важат за најсекси Италијанки. Еве за кого станува збор. Микел Мороне Вниманието на женската публика го привлече со улогата на Масимо Торичели во еротската драма „365 дена“. Покрај актерството, Мороне е сестран уметник кој се занимава со …

Повеќе »

СПЕКТАКУЛАРНО LIVE SHOW НА ,,ДАЈТЕ МУЗИКА” НА ОТВОРЕНО ВО СКОПЈЕ! 27-ми мај, Стадион на АРМ

Драги наши, Задоволство ни е да ви соопштиме дека во организација на Авалон Продукција, проектот ,,Дајте музика”, за прв пат ќе биде претставен во Македонија, со големо, спектакуларно мултимедијално шоу – концерт на отворено во Скопје, на стадионот на АРМ, со почеток од 20 часот. Проследено со светска продукција, грандиозна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Маж се судрил со мечка за да ги заштити своите три кучиња и сопругата

ЕДЕН маж од Флорида ги одбранил своите три кученца јазавичари од напад на мечка. Драматична снимка од домашна надзорна камера покажува како Волт Хикокс инстинктивно реагира и се фрла помеѓу големата мечка и неговите три кучиња Пиклс, Пепер и Пајпер. Хикокс аплаудирал и врескал за да ја исплаши мечката и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полничок мопс заглавил во врата за миленици – снимката е урнебесна!

Симпатична женка мопс по име Суши станала sвезда на Интернет поради нејзината мала несреќа. Имено, сопствениците морале да се грижат за своето друго куче, а за да не ја вознемируваат Суши, ја заклучиле во посебна просторија со врата за миленичиња инсталирана од претходниот сопственик на куќата. Вратата е наменета за …

Повеќе »

(ВИДЕО) СМЕШНИТЕ ситуации во кои се нашле овие НЕВЕРОЈАТНИ КУЧИЊА слатко ќе ве насмеат!

Домашните миленици многу често знаат да ни измамат насмевка на лицето и да ни го разубават денот. Еве како овие кучиња ги насмеаа корисниците на Интернет. Хаските се едни од најубавите кучиња. Тие се интелигентни, снаодливи и претежно многу забавни. Не може да ви биде досадно од нив, дури и …

Повеќе »

(ВИДЕО) 10. милиони прегледи: Еве што се случува кога милениците ќе сфатат дека одат кај ветеринар

Малку работи се посмешни од домашните миленици кои одеднаш сфаќаат дека нивниот сопственик ги изневерил и дека се на пат до ветеринар. Има многу страв, непријатност и нивен гнев, но исто така и смеа на сопствениците и дури десет милиони луѓе кои ја гледале оваа компилација.

Повеќе »

ПРИВЛЕКОЛ ВНИМАНИЕ – Кевин од филмот „Сам дома“ шетал мачка во количка:Минувачите го гледале неверувајќи што се случува!

Актерот Меколи Калкин, попознат како Кевин од култниот филм „Сам дома“, повторно е во центарот на вниманието. Тој шетал низ Лос Ангелес со својата долгогодишна девојка Бренда Сонг, а тој возеше мачка во количка додека таа го шетала кучето. Иако оваа сцена била смешна за минувачите, количките за миленичиња веќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали добро гледам: Мачката тропа на врата!

Меѓу љубителите на домашни миленици често се слуша реченицата „паметно е како човек“… За оваа мачка тоа веројатно и’ може да се каже… Останала надвор, а сака да се врати дома…Се качила на оградата, внимателно се држи и чука на вратата… Неверојатно, но вистинито…барем според видеото! Погледнете:

Повеќе »