Tag Archives: миење садови

Една домашна работа , ако ја правиме правилно, може да не ослободи од стресот

Вршењето домашни работи понекогаш не е толку забавно, но новото истражување покажува дека може да биде многу пријатно за психата. Како што се испостави, една дневна обврска може да биде добра за нашето ментално здравје – миење садови. Истражувањата велат дека се додека ги миеме садовите на вистински начин, тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Детергент за миење садови и ОВИЕ состојки што ги имате во кујната ќе ја ИСЧИСТАТ КАДАТА подобро од индустриски средства

Кадата ќе блесне со помош на овие намирници. Наместо да купувате индустриски средства за чистење кади, ви предлагаме да ја исчистите кадата на малку поинаков начин. Предноста е што сите состојки што ќе ви бидат потребни ги имате во кујната и нема да морате да вдишувате гасови полни со штетни …

Повеќе »

За 30. секунди: Трик за елиминирање на 99% од бактериите во сунѓерчето за миење садови

Многу луѓе користат сунѓерчиња за миење садови за чистење чинии, тенџериња, прибор за јадење, но и разни површини во домот – од рингли на шпоретот, преку полиците во фрижидерот до кујнски ормари или слични места. Студија објавена во списанието „Scientific Reports“ од 2017. година покажа дека користиме сунѓер за миење …

Повеќе »