Tag Archives: месеци

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ ПОЈАВИЛА „НЕВИДЛИВАТА ПРИНЦЕЗА“ – НАВОДНАТА ЉУБОВНИЦА НА ПУТИН ЗА ПРВ ПАТ ВО ЈАВНОСТ ОТКАКО РУСИЈА Е ПОД САНКЦИИ и наводите дека е повторно бремена – Сите гледале само во ОВА!

Наводната љубовница на Владимир Путин и наводната мајка на неговите два сина се појавила во јавноста за прв пат откако западните влади воведоа санкции кон Русија поради инвазијата на Украина. Поранешната носителка на златен олимписки медал, Алина Кабаева (39), која наводно има семејство со лидерот на Русија, не ги коментирала …

Повеќе »

(ФОТО) Медведев соопштил лоши вести

Рускиот тенисер Данил Медведев ќе ја пропушти цела сезона на земјена подлога.Медведев нема да биде на терените најмалку два месеци, бидејќи ќе мора да паузира поради повреда.Русинот изјави дека е повреден, поточно дека има проблеми со стомакот кој долго време го мачи.Медведев и неговиот тим одлучиле да направат операција за …

Повеќе »

Дали верувате во НАРОДНИ ВЕРУВАЊА? Погледнете зошто нашите предци се венчавале само во овие ШЕСТ месеци од годината!

Дали знаевте дека месецот во кој ќе се венчате може да влијае на вас и како тоа влијае на новоформираната заедница? Според народното верување, секој месец имал свое значење, а поволностите на бракот биле одредени со тоа. Откријте кој месец, според старото народно верување, се смета за најповолен за свадба, …

Повеќе »

(ВИДЕО) КРАЈ? Нова операција и повеќемесечна пауза за Роџер Федерер!

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер објави дека ќе биде надвор од теренот неколку месеци, бидејќи ќе има нова операција на коленото. Освојувачот на 20 -та Гренд слем титула веќе имаше два зафати на коленото минатата година, но очигледно проблемот не е решен. Сега ќе мора да оди на уште еден, по …

Повеќе »

СЕ ПРЕПРАВАЛА ДЕКА Е ДОКТОРКА: Девојка работела осум месеци во голема болница за време на пандемија

Девојка (27) од Сиднеј, Австралија, наводно се преправала дека е докторка и работела осум месеци во голема болница во градот за време на пандемијата. Портпаролот на болницата во понеделникот рекол дека откриле жена која не била регистрирана во Агенцијата за регулација на здравствените работници. – Таа веднаш беше отстранета од …

Повеќе »

ИСТРАЖУВАЊА: Имунитетот од прележана корона јак како после вакцина

Студија на Медицинскиот факултет во Грац открила дека луѓето кои се заразиле со коронавирус имаат 91 процент помал ризик од инфекција во следните седум месеци. Студијата е објавена во European Journal of Clinical Investigation. Нивото на имунитет по болеста е само малку пониско од оној предизвикан од вакцината Фајзер/Бајонтек, што …

Повеќе »

Бил Гејтс: Вакцините за ковид-19 во сиромашните земји ќе доцнат 6. до 8. месеци

Сиромашните земји, во најдобар случај,ќе доцнат од 6. до 8. месеци во набавката на вакцини за ковид-19 во споредба со побогатите земји, проценува филантропот Бил Гејтс. Во денешното интервју за Ројтерс, Гејтс рекол дека дистрибуцијата на вакцини е исклучително голем проблем што врши притисок врз глобалните институции, владите и производителите …

Повеќе »

(ФОТО) Во ВУХАН журки на базените – како воопшто да немало корона!

Илјадници млади кинези во текот на викендот го преплавиле аква-паркот во централниот кинески град Вухан, каде минатата година избувна епидемијата со коронавирус, „жедни“ за забава, бидејќи животот во тој град полека се враќа во нормала. Се одржала забава на отворено, но судејќи според фотографиите и снимките, не би се рекло …

Повеќе »