Tag Archives: ментална болест

Еден донор, 36. деца и еден куп тужби

Родителите сметаат дека донаторот 9623 е генијален избор затоа што зборува четири јазици, а не некој што го напуштил факултетот со криминално досие. За мајките, тој бил само донор со број 9623. Тие не го знаеле неговото име, но од неговиот брилијантен профил, тие знаеле дека овој донатор на сперма …

Повеќе »

(ФОТО+ВИДЕО) Починал легендарниот кантавтор чии најголеми хитови сите ги знаеме од филмови и серии

ДАНИЕЛ Џонстон, ексцентричен пејач-текстописец и заговорник за свеста за менталното здравје, обожаван од многу други уметници, како што се Курт Кобејн и Том Вејтс, починал рано наутро во неговиот дом блиску Хјустон. Тој имал 58. години. Веста ја потврдил неговиот менаџер Том Гимбел, кој го претставува повеќе од 25 години, …

Повеќе »