Tag Archives: менаџер

Челзи и официјално му дал отказ на Френк Лампард и го испратил со критики

Менаџерот на Челзи, Френк Лампард беше официјално отпуштен во понеделникот попладне, објави лондонскиот клуб и објасни зошто е тоа направено. Она за што се шпекулираше во медиумите на почетокот на работната недела наскоро се оствари заради слабите резултати на клубот во изминатите месеци во Премиер лигата. Челзи не направи чекор …

Повеќе »

(ФОТО) Татко на славната пејачка сопругата ја измамувал со маж: „Морам да го прифатам таков каков што е!“

Џесика Симпсон се потсетила на настаните што уследиле по разводот на нејзините родители, Тина и Џо Симпсон. Првите гласини за разводот излегоа во текот на летото 2012. година, а Џесика во својата исповед индиректно зборувала за причините за брачниот бродолом. „Во август, мајка ми откри дека татко ми го уништил …

Повеќе »

(ФОТО) „Моето сочувство…“: Начинот на кој 22. годишник дал отказ го воодушевил интернет

Многумина сонуваат за бунтовно давање отказ, иако повеќето луѓе кога ќе одлучат да го напуштат своето работно место, тоа го прават на мирен и пристоен начин со објаснување и причината за заминување. Сепак, еден тип тоа го направил на сосема друг и на малку итар начин со кој ги воодушевил …

Повеќе »