Tag Archives: менаџер

(ВИДЕО+ФОТО) Сале – Срв со нова авторска песна, „Македонија”

Македонскиот рокер и познат музички менаџер, Сашко Андриески, попознат како Сале – Рокер или Сале СРВ, по последните свои песни и неколку кавер верзии, како оние на познатите хитови на Галија или Азра, има нова авторска песна. Задржувајќи го својот препознатлив рокерски стил, овој пат македонскиот музичар песната ја посветил …

Повеќе »

(ФОТО) ВРЕМЕ Е ЗА ВИСТИНАТА: „Семејството Шумахер лаже девет години“

ВИЛИ Вебер е човекот кој се грижеше за кариерата на Михаел Шумахер. Тој тврди дека бил отфрлен од неговото семејство по неговата несреќа на скијање и ги обвинил дека лажеле за здравјето на седумкратниот светски шампион во Формула 1. Да потсетиме, Шумахер во 2013. година имаше несреќа на скијање на …

Повеќе »

Неуромедика доби две награди на Balkan Medical Awards 2022

30 годишното искуство на болницата Неуромедика како високо квалитетна медицинска установа го потврдија и членовите на жирито на “Balkan Medical Awards” кои одлучија оваа година да им доделат две награди “Болница на годината 2022’’ и “Најдобар менаџер за 2022”. На свечениот настан “Balkan Medical Awards” кој се одржа на 17. …

Повеќе »

Челзи и официјално му дал отказ на Френк Лампард и го испратил со критики

Менаџерот на Челзи, Френк Лампард беше официјално отпуштен во понеделникот попладне, објави лондонскиот клуб и објасни зошто е тоа направено. Она за што се шпекулираше во медиумите на почетокот на работната недела наскоро се оствари заради слабите резултати на клубот во изминатите месеци во Премиер лигата. Челзи не направи чекор …

Повеќе »

(ФОТО) Татко на славната пејачка сопругата ја измамувал со маж: „Морам да го прифатам таков каков што е!“

Џесика Симпсон се потсетила на настаните што уследиле по разводот на нејзините родители, Тина и Џо Симпсон. Првите гласини за разводот излегоа во текот на летото 2012. година, а Џесика во својата исповед индиректно зборувала за причините за брачниот бродолом. „Во август, мајка ми откри дека татко ми го уништил …

Повеќе »

(ФОТО) „Моето сочувство…“: Начинот на кој 22. годишник дал отказ го воодушевил интернет

Многумина сонуваат за бунтовно давање отказ, иако повеќето луѓе кога ќе одлучат да го напуштат своето работно место, тоа го прават на мирен и пристоен начин со објаснување и причината за заминување. Сепак, еден тип тоа го направил на сосема друг и на малку итар начин со кој ги воодушевил …

Повеќе »