Tag Archives: мексиканка

(ВИДЕО) ПОРАДИ НЕДОРАЗБИРАЊЕ СКОКНАЛА ВО СМРТ: Како првиот банџи скок на младата Мексиканка (25) завршил трагично

Мексиканката Хесенија Моралес Гомез сакаше да оди во банџи скокање со своето момче. Кога двајцата стапнаа на мостот, бил даден сигнал за скок – но тој не бил наменет за неа. Сепак, 25-годишната девојка мислела дека и е дозволено да скокне и на крајот паднала во бездна длабока 50. метри …

Повеќе »

(ФОТО) 23. годишна инфлуенсерка умрела за време на операција за спречување потење

Популарната 23-годишна мексиканска фитнес-инфлуенсерка и боди-билдер Одалис Сантос Мена починала откако претрпе неуспешна операција за да спречи обилно потење. Операцијата, наводно, се обиде да се ослободи од вишокот на пот во пазувите со употреба на топлинска енергија за отстранување на потните жлезди, што го намалува мирисот на телото, па дури …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мексиканка е новата Мис на светот

Престижниот избор за убавина „Мис универзум 2020“ се одржа во Флорида, а годинашна победничка е 26-годишната Мексиканка Андреа Меза. Андреа по професија е инженер, насочена кон борбата за правата на жените и тесно соработува со организации за борба против насилството.   View this post on Instagram   A post shared …

Повеќе »