Tag Archives: мајкл даглас

Ферари ја пополни првата стартна линија во Мајами!

Возачот на Ферари, Шарл Леклер ја освои пол-позицијата пред Големата награда на Мајами, петта трка од овогодинешниот шампионат во Формула 1. Лидерот во генералниот пласман пред првата трка на улиците на Мајами дојде со одличен круг од 1:28.796 минути, со 19. стотинки предност пред тимскиот колега Карлос Саинс Јуниор. За …

Повеќе »