Tag Archives: мајка херој

(ВИДЕО+ФОТО) МАЈКА ХРАБРОСТ – И ЈА УБИЛЕ ЌЕРКАТА А ПОТОА ГИ ЗЕЛА РАБОТИТЕ ВО СВОИ РАЦЕ: Филмска приказна за мајката која ги привела убијците на правдата а потоа крваво завршила!

Мексиканката Миријам Родригез, чија ќерка била киднапирана и убиена од озлогласениот наркокартел Лос Зетас, поминала години во потрага по убијците, а на крајот крваво завршила крвава – била застрелана со 12 куршуми пред нејзината куќа пред 3. години. Нејзината приказна е како на филм. Сè започнало на 23 јануари 2012 …

Повеќе »

Мајка херој: Го носела бебето до терминот за да нејзините органи ги подари на други…

Кога била бремена четири месеци, Криста Дејвис и нејзиниот сопруг дознале нешто шокантно. На нивната неродена ќерка и била дијагностицирана аненцефалија. Станува збор за тешка, вродена малформација поради која фетусот се развива без дел од мозокот. Во случајот на Рајли Аркадиа Ловет, како што ја нарекле родителите, мозокот бил толку …

Повеќе »