Tag Archives: мајка македонија

(ВИДЕО+ФОТО) РЕСПЕКТ И ДЛАБОК НАКЛОН – Мотивирачка порака на Елиф Елмас – лекција како се сака Македонија: „Играјте за вас, играјте за македонски фудбал и за нашата мала Мајка Македонија“

Младиот фудбалер, ја вклучи камерата на мобилниот од карантинот, па на работ на солзи што не може да игра, собра сили и одржа мотивирачки говор, порака на поддршка за своите другари од репрезентација, за сите навивачи, за сите Македонци, за нацијата… Лекција за тоа, како се сака Македонија, со која …

Повеќе »