Tag Archives: мајка и ќерка

(ВИДЕО) Ќерка ја наговорила мајка си заедно да направат тест за бременост па следел шок!

Корисничка на TikToka, Рајли, споделила видео во кое со нејзината мајка заедно ги дознаваат резултатите од тестовите за бременост, а во меѓувреме собраала над 13. милиони прегледи. Убедени дека и двата теста ќе бидат негативни, ги подредија пакетите и веднаш потоа мајката на Рајли извикала: „О, Боже мој!“. Верувајќи дека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОВИЕ ДЕВОЈЧИЊА СЕ СВЕТСКО ЧУДО: Сестри „близначки“ родени од две матки и со 8. недели разлика 

Ева Реа и Евелин Рос имаат идентични особини и изгледаат како вистински близначки, но всушност се родени од две матки и со осум недели разлика… Гордата мајка Келси Прајс не може да престане да ги гледа своите убавици. Облечени во идентични фустанчиња со речиси ист изглед, Ева Реа и Евелин …

Повеќе »

(ФОТО) ИМАЛЕ МНОГУ СРЕЌА ШТО НЕ НАСТРАДАЛЕ – НА ПЛАЖА ПРОНАШЛЕ МИСТЕРИОЗЕН ПРЕДМЕТ! Мислеле дека е фосил, а потоа дома СЕ’ експлодирало!

Џеси Круз (38) и нејзината ќерка Изабела (8) помислиле дека на плажа пронашле фосил или коска. Се испоставило дека е предмет опасен по живот. Џеси Круз споделила слики на мистериозниот предмет на социјалните мрежи, прашувајќи ги другите дали знаат за што станува збор. Една жена напишала дека тоа најверојатно кит …

Повеќе »

(ВИДЕО) 13. милиони прегледи: Мајка ја снимала реакцијата за бременоста на 17. годишната ќерка и станала хит!

Никол Хенеси, е мајка на три деца од САД, која неодамна отиде вирално на TikTok, откако го сподели начинот на кој реагирала на бременоста на нејзината ќерка тинејџерка. Видеото го погледнале повеќе од 13. милиони луѓе за помалку од една недела, а многу коментатори, вклучително и голем број лекари, биле …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКАТА ГО ОБИКОЛУВА СВЕТОТ – КАКО РОДЕНАТА МАЈКА МОЖЕЛА ДА И ГО НАПРАВИ ТОА? Младенката покрај неа паднала во втор план – „Кога си гостин на сопствената венчавка“

Видеото во кое невестата за прв пат го гледа раскошниот фустан на мајка си, собрал повеќе од милион прегледи и 170.000 лајкови. Непишаното правило за гостите на свадбата вели дека не е убаво да се носи бело, бидејќи таа боја е резервирана исклучиво за невестата. И што е правилото за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ќерка (5) и го спасила животот на мајка си која потонала на дното на базеонот

Повеќето мајки знаат колку се посебни нивните ќерки. Но, Трејси Андервалд исто така знае дека нејзината ќерка е исто така вистински херој. Таа сепак и го спасила животот а има само 5 години. Се започнало едно утро кога мајката решила да се опушти во базенот. На почетокот, Алисон била со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја реакцијата на малото девојче (6) кое после еден месец ја видела мајка си која работи со заболени со корона вирус!

Озге Кочак работи како медицинска сестра на поликлиника која се занимава со лица заразени со коронавирус. Таа е исто така мајка која морала да ја напушти ќерка си неколку недели за да може да си ја заврши својата работа, но и да го заштити семејството. Кога дошло време да се …

Повеќе »

(ФОТО) ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА ЌЕРКА: „Мама ми го грабна мажот после свадбата и доби дете со него!“

„Влезе во мојот автомобил, плачеше и само велеше дека и е жал. Само и реков: ‘Излези од мојот автомобил’. Неколку недели подоцна, таа ми испрати писмо за извинување. Пол никогаш не ми се извини, се сеќава Лорен Вол Никогаш нема да и простам на мајка ми што ми го зема …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОРБИДНО! МАЈКА СО БЕБЕ ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО БАГАЖНИК НА АВТОМОБИЛ: Исчезнале пред 7. дена – уапсена нејзината најдобра пријателка!

Телото на исчезната мајка од Тексас, Хајди Брусард (33) е пронајдено во багажникот на автомобилот во домот на нејзина пријателка од детството, во предградието на Хјустон, додека нејзиното едномесечно бебе Маргот е пронајдено живо. Полицијата извршила рација во домот на нејзината најдобра пријателка Меган Фиерамуска и го пронашле бебето на …

Повеќе »