Tag Archives: масирање

Излекувајте ги болките во зглобовите со оцет: Рецепт што ќе го запишете и чувате!

Изберете еден од трите моќни рецепти и олеснете ги напорните тегоби Болката во зглобовите е многу непријатна, многу е вознемирувачка кога работите дома и домашните обврски. Кај некои луѓе, оваа болка се појавува по долг, тежок ден и поминува после одмор. Но, овој вид на болка може да има хроничен …

Повеќе »

(Рецепт) ЛЕКУВАЊЕ – Зошто да плаќате неколку илјади евра? Оздравете со помош на три билки кои можете САМИ да ги одгледате!

Вените се крвни садови кои ја враќаат крвта во срцето откако циркулирала низ телото, за разлика од артериите, кои носат крв од срцето. Ако крвта во вените почне да тече наназад, се јавува најлош женски проблем – вените на нозете се прошируваат… Проширени вени е името на заболените крвни садови, …

Повеќе »

(ФОТО) Само две состојки кои сигурно ги имате дома и 20 минути дневно за потполно исчезнување на стриите

Нема жена која на некој дел од своето тело нема стрии… Без оглед дали нагло сте ослабнале или не сте ја негувале кожата за време ан бременоста – како последица од тоа се појавуваат стрии. Оние бели лузни кои го бележат нашето тело и од кои е многу тешко да …

Повеќе »