Tag Archives: марија сакари

Ролан Гарос ќе добие нова „шампионка“ – Сакари ја елиминираше Швјонтек

Ролан Гарос ќе добие нова „кралица“ откако бранителката на трофејот, Полјачката, Ига Швјонтек беше елиминирана во четвртфиналето од грчката тенисерка Марија Сакари со 2-0, по сетови 6-4 и 6-4. Во еден физички тежок натпревар грчката тенисерка подобро се снајде и успеа да стигне до првото Грен слем полуфинале во нејзината …

Повеќе »