Tag Archives: маргарета

(ФОТО) Данската кралица им ги одзела титулите на четири внуци и го шокирала семејството: „Како гром од ведро небо“

Данската кралица Маргрета, по смртта на Елизабета, единствената владејачка кралица во Европа, им ги одзела титулите на четири од осумте внуци, соопштиле од палатата, пишува „Гардијан“. Официјалната причина била желбата на кралицата да им овозможи на децата на нејзиниот најмлад син, принцот Јоаким, да имаат понормален живот, а чекорот следел …

Повеќе »