Tag Archives: марама

(ФОТО) Зошто Бариш Фалај е најдобриот негативец во турските серии

Турскиот актер Бариш Фалај ја изгради својата кариера играјќи моќни негативци во едни од најпознатите турски серии.Познатиот актер кој во 2017 година реши да се посвети на приватниот живот, се врати пред камерите и на екраните на почетокот на оваа година. Бариш е лојален сопруг и посветен татко. Тој е …

Повеќе »

(ФОТО) НЕПРЕПОЗНАТЛИВА! Холивудската миленичка, Џина Дејвис (65) НЕ ЛИЧЕ НА СЕБЕ на новите фотографии и сите се прашуваат што и се случило

Ѕвездата од „Телма и Луиз“ Џина Дејвис изгледала непрепознатливо за време на ретко јавно излегување. 65-годишната, е најпозната по значајните улоги во неколку култни филмови, меѓу кои и „Beetlejuice“ и „A League of their Own“. Таа ретко излегува во јавност Џина била видена како шета надвор во Лос Анџелес боса, …

Повеќе »

(ФОТО) Марамата е најважниот детал за 2021. година, но важно е да ја носите на вистински начин…

Марамата е еден од најкорисните предмети за женскатаа облека, бидејќи штити од неочекуван ветер и дожд. И не само тоа – марамата може да освежи стара, здодевна јакна, да додаде боја на едноставна блуза. Сепак, повеќето жени ставаат марама околу вратот и излегуваат на улица. Оваа пролет, марамата се носи …

Повеќе »

(ФОТО) МОДЕН ДОДАТОК – МАРАМАТА можете да ја носите на различни и иновативни начини

Нивните дизајни и материјали се менуваат, но тие никогаш не излегуваат од мода Марамите никогаш не излегуваат од мода. Единствено што се менува со текот на времето е начинот на кој се носат, како и дизајни и материјали од кои се изработени. Тие можат да бидат одличен моден додаток, а …

Повеќе »