Tag Archives: манескин

(ФОТО) „Болно будење“ за Дамијано Дејвид: „Полошо од болест, денес е тажен ден“

Откако десничарката Џорѓа Мелони победи на изборите во Италија, на таа победа реагираа многу познати италијански лица, а еден од оние кои предизвикаа најмногу реакции секако е фронтменот на групата „Манескин“, Дамијано Давид, кој го воодушеви светот на минатогодишниот натпревар за „Песна на Евровизија“ Пејачот, кој на Инстаграм го следат …

Повеќе »

(ФОТО) Шокантен настап на групата МАНЕСКИН на доделувањето на МТВ наградите: Дали Дамијано Давид овој пат ПРЕТЕРА?

Фронтменот на групата „Манескин“ отиде чекор понатаму кога е неговиот стајлинг во прашање Младиот Италијанец по Евровизија дефинитивно стана едно од најбараните лица на женската популација, а на доделувањето на МТВ наградите целосно ги изненади сите со шокантно издание. Тој на сцената се појави облечен во кожени танга панталони, а …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Анџелина Џоли се опуштила на концертот на „Манескин“ – „кул мајката“ го украла шоуто

Анџелина Џоли (47) и нејзината ќерка Шајло Џоли-Пит (16) викендот го поминале дружејќи се на концертот на евровизиските победници „Манескин“ во римскиот „Циркус Максимус“ каде според организаторите се собрале 70.000 луѓе. Анџелина пристигна во Италија на снимањето на филмот „Without Blood“, чиј режисер, сценарист и продуцент е Џоли. Сценариото е …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОБЕДНИЦИТЕ НА ЕВРОСОНГ- Групата „Манескин“ изрази поддршка за Украина со нова песна: „Како спиете навечер?“

Групата Манескин, минатогодишниот победник на Евровизија, на Инстаграм објави клип од песна во која стојат покрај народот на Украина и им се обраќаат на Русите во текстот: „Како спиете ноќе со сите овие животи во твоите раце?” Неколку часа по враќањето на Пинк Флојд за поддршка на Украина, Манескин исто …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Манескин“ настапиле кај Елен ДеГенерис, многумина коментирале за состојбата на Демијан Дејвид

МАНЕСКИН ја освојува Америка. Италијанскиот бенд кој се прослави со победата на Евровизија, последните неколку дена е во Америка каде ќе биде пред бенд на „Ролинг Стоунси“. Меѓу другото, тие настапија во шоуто на Елен и го отпеаа актуелниот хит ‘Бегин’. Дамијано Дејвид на сцената се појави во комбинезон со …

Повеќе »

(ФОТО) Победниците на Евровизија – „Манескин“ продолжуваат да шокираат: „Нам не ни треба многу за да потполно се соблечеме!“

Групата „Манескин“ на прес конференција претставила нов сингл, се дознале деталите за нивната кариера, како и најлудиот момент на средба со обожавател, што го кажа фаталниот пејач Дамијано Дејвид. Победниците на овогодинешната Евровизија, групата Манескин, не престануваат да ја изненадуваат публиката откако ја напуштија сцената во Ротердам, и со секој …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗНАТИ ДЕТАЛИ – ОФИЦИЈАЛНО Е, ЕВРОВИЗИЈА 2022 ЌЕ СЕ ОДРЖИ ТУКА: Не станува збор за главниот град на Италија туку за град познат по доброто вино и авто индустријата

Евровизија 2022. година ќе се одржи во Торино, италијански град во регионот Пиемонт. Информацијата беше потврдена на официјалните канали на Евросонг. Првото полуфинале ќе се одржи на 10. мај, второто на 12. мај, а големото финале на 14. мај 2022. година. Ciao Torino! 🇮🇹🇮🇹🇮🇹 The secret’s out! #Eurovision 2022 will …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРОБЛЕМИ ВО РАЈОТ – „ПОРАДИ МЕНЕ СМЕ ТУКА КАДЕ ШТО СМЕ“: Дамијано Давид се испокарал со бендот – ги обвинил дека се неблагодарни!

КАКО што стојат работите, дошло до „неволји во рајот“. На мрежите се појави видео во кое Дамијано Давид се расправа со басистката Викторија, сето тоа затоа што, според него, тој не е ценет во бендот онолку колку што смета дека треба. Победниците на Евровизија и светската сензација, групата „Мансекин“, пред …

Повеќе »

(ФОТО) ДАЛИ ЌЕ ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ: Дамиано Давид повторно направил голема промена!

Фронтменот на групата „Манескин“, Дамиано Давид, ја сменил фризурата и ја пресекол препознатливо долгата коса. Дамијано Давид, препознатлив по долгите кадрици и ексцентричниот стил на облекување, сега ги изненадил сите со драстична промена.   View this post on Instagram   A post shared by ykaaar damiano (@ykaar_damiano_david) Музичарот се пофалил …

Повеќе »