Tag Archives: маневри

(ВИДЕО) Зошто просто кога може компликувано? Чуден начин да се излезе од паркинг!

На интернет кружи видео од неверојатното паркирање, за кое е тешко да се помисли дека некој намерно би го направил. Видеото доаѓа од Нов Зеланд, а е снимено на паркинг во супермаркет. Наместо едноставно излегување од паркингот со возење наназад, лицето зад воланот на овој миниван одлучил да го сврти …

Повеќе »

(ВИДЕО) Синот на Шумахер, со брилијантно возење, победил во Монца 

Мик Шумахер, синот на најтрофејниот возач на Формула 1, Михаел, со спектакуларно возење стигнал до победата во Монца. Младиот Германец се натпреварува во Формула 2 и успеал да стигне до својот прв триумф сезонава. Шумахер се вклучи во борбата за титулата со четвртиот последователен пласман на подиумот. Сега има 131 …

Повеќе »