Tag Archives: мал стан

(ФОТО) Како МАЛЕЧКИОТ СТАН да изгледа пространо и поголемо? Применете ги овие 6.ЕДНОСТАВНИ совети!

Посебен акцент ставаме на уметничките дела, бидејќи и покрај тоа што можеме да живееме во мал стан, сепак постои начин да се збогати со уметнички дела ,на вистински начин. Идејата била да се обезбеди што е можно повеќе слободен простор во малите станови, а основачот на онлајн галеријата и уметнички …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нема да верувате што се’ може да се смести во стан од 24. квадратни метри: Овој човек е генијалец!

Ако сте сопственик на мал стан, не очајувајте – само ви треба идеално решение за да го направите вашиот животен простор функционален Архитектот Никола Агиус создал цела низа различни простори, сите во микро стан од 24. квадратни метри. Со специјална техника направил кујна што се преклопува како кутија со алатки. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФЕНОМЕНАЛНИ ТРИКОВИ ЗА УРЕДУВАЊЕ СТАН – Неверојатно што се може да собере во 30. квадрати: Со овие едноставни цаки секој стан ќе изгледа поголем!

Кога сè убаво ќе се стокми, сè што е потребно за живот може да се вклопи во стан од 35. метри квадратни Со овие едночасовн цаки, просторот ќе изгледа попростран. Мајк паметно го искористел секој агол во својот стан и направил целосно функционален простор од само 35. квадратни метри. Основната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Запуштен стан од 40. квадрати претвориле во мал трособен стан

Малите станови се шармантни, интимни, лесни за одржување и совршени за заштеди на комуналии. Повеќето сопственици на мали станови се тешат со овие зборови, иако се свесни дека животот во мал стан е најмалку предизвик, особено кога станува збор за уредување на истите. Бидејќи немаат многу простор, не сакаат да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Средил се’ во 23. квадрати: Кога ќе го видите овој стан никогаш нема да посакате да живеете во голема куќа!

Минималистичкото уредување е тренд кој се здоби со голема популарност… „Потребно е малку за среќа“. Доказ е овој стан во предградието на Мелбурн, кој се наоѓа среде зелена оаза. Станот од 23. метри квадратни во кој живее едно лице е вистински одраз на минимализмот во архитектурата и дизајнот на ентериер. …

Повеќе »