Tag Archives: малтретирање

(ФОТО) НЕКОГАШ ЖИВЕЕЛА ВО БЕДА НА БАРБАДОС, СО ТАТКО НАРКОМАН: А ДЕНЕС Е ЅВЕЗДА И НАЦИОНАЛЕН ХЕРОЈ

Пејачката денеска го слави својот 35 роденден! Иако денес нејзиниот живот изгледа како недопирлива фантазија, минатото на Ријана е проткаено со многу тешки моменти. Од мала знаела само за насилство, а потоа и самата го доживеала од поранешен емотивен партнер, кој дотогаш беше нејзината најголема љубов. Познатата убавица од Барбадос …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најдрастична трансформација досега: Ослабела 30 килограми, луѓето не веруваат дека тоа е истата личност

Лив Ралф (25) стана вирална на TikTok откако ја сподели нејзината неверојатна трансформација и – многумина одбиваат да веруваат дека тоа е истата личност. Лив добила голем број следбеници на оваа мрежа благодарение на нејзините искрени објави за животот. Рекла дека за време на училиште многу ја малтретирале поради изгледот …

Повеќе »

(ФОТО) СИНОВИТЕ И ГИ МАЛТРЕТУВААТ ПОРАДИ НЕЈЗИНИТЕ ГОЛИ СЛИКИ, НО ТАА НЕ СЕ ОТКАЖУВА: Бритни отишла чекор понатаму и повторно ЗГРОЗИЛА со објавата

Бритни Спирс повторно позирала целосно гола и ја објавила фотографијата на Твитер со натпис кој ги згрози сите нејзини следбеници. View this post on Instagram A post shared by Channel 8 (@britneyspears) Бритни Спирс уште еднаш отишла чекор понатаму и повторно ги запрепастила сите фанови. Токму кога успеа да го …

Повеќе »

(ФОТО) Татко ја сликал раката на својот син по училиште и го открил срцепарателното значење на трагите од моливот

ТАТКО со скршено срце споделил навидум невина фотографија од раката на неговиот син на вториот ден од средното училиште. Тој ја фотографирал раката на својот син, која била покриена со црни траги од молив, поточно 21, цртичка, што всушност претставува колку пати бил малтретиран од насилниците. „На раката направил записник …

Повеќе »

(ФОТО) ЈА САКАЛ КАСАНДРА, А САКАЛ И ДА МАЛТРЕТИРА! Срцекршачот од шпанската серија е насилник – признал дека ја претепал девојката!

Домашната публика го памети како Игнасио од хит серијата „Касандра“. Освалдо Риос Алонсо, актер со порториканско потекло, остана запаметен по улогата на богат млад човек и неговиот „злобен близнак“, кој се заљубил во Касандра. View this post on Instagram A post shared by Osvaldo Rios-Alonso (@osvaldoriosalonso) Култната улога од 1996. …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКВО ЛИЦЕМЕРИЕ – Академијата ќе и се извини на актерката која беше шиканирана откако се појави на Оскарите во 1973. година

АКАДЕМИЈАТА Оскар вели дека ќе биде домаќин на вечер на „разговор, исцелување и изведба“ водена од индијанската активистка и актерка Сачин Литлфедер. Во текот на вечерта, Академијата официјално ќе и се извини на актерката, која претрпе децениска злоупотреба во филмската индустрија откако се појави на Оскарите во 1973. година. Литлфедер …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ ТЕПАА ДО КРВ: Јадевме ЕДНАШ ДНЕВНО и се капевме ЕДНАШ ГОДИШНО: Родителите ги малтретирале децата додека една ќерка не побегнала

Џордан Турпин е една од тринаесетте браќа и сестри кои побегнале од куќата на ужасите каде нивните родители Дејвид и Луиз Турпин ги држеле затворени во нехумани услови. Од неухрането девојче кое едвај можело да состави реченица поради недостиг на образование, таа со својата храброст стана инспирација и ѕвезда на …

Повеќе »

(ФОТО) ТРПЕЛА СТРАШНО НАСИЛСТВО – ШЕРИЈАТСКИОТ ЗАКОН И ГО УНИШТИЛ ЖИВОТОТ, СЕ ОТКАЖАЛА ОД СЕМЕЈСТВОТО И ИЗБЕГАЛА: Со овој заштитен знак станала барана манекенка!

Многу тешки ситуации ја принудиле на радикални потези, животот го променила од корен! Рахаф Мохамед пред три години побегнала од семејството и преку Тајланд стигнала до Канада, чиј пасош го зела, откажувајќи се од презимето! Вознемирување, закани, малтретирање биле дел од секојдневието за време на растењето на девојката со немирен …

Повеќе »

(ФОТО) ОТКРИЛА ВО ДОКУМЕНТАРЕЦ – БЕВ ДЕТЕ, А МЕ ФРЛИЈА ВО САМИЦА, ТЕПАА, ПОНИЖУВАА И ГЛЕДАА ГОЛА: Болна исповед на Парис Хилтон!

Луксузен живот, забави во светските метрополи, познати пријатели, трошење пари на непотребни работи, сето тоа го прави животот на најбогатата наследничка Парис Хилтон. Сепак, и кај неа не било сè сјајно и мазно. Парис Хилтон неодамна во својот документарен филм „This is Paris“ зборувала за ужасно малтретирање за време на …

Повеќе »