Tag Archives: малолетни

(ФОТО) ТРАГЕДИЈА – СТРАШНИ ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО ИТАЛИЈА: Бизнисмен од Словенија загинал во хеликоптерска несреќа со сопругата и двете деца

Техничкиот директор на „Про плус“ од Словенија Боштјан Риглер и неговата сопруга и двете малолетни деца загинале во хеликоптерска несреќа што се случила на југот на Италија. Загинале двајца членови на екипажот и еден лекар кои се италијански државјани. Нивната смрт ја потврдиле од Министерството за надворешни работи, како и …

Повеќе »

СТРАШНО ОТКРИТИЕ ВО ГЕРМАНИЈА: Речиси 200. католички свештеници со децении злоставувале деца – се спомнуваат 610. малолетници

Бројот на свештеници обвинети за злоупотреба, како и бројот на нивните малолетни жртви во бискупијата Минстер во Западна Германија, е значително поголем отколку што се мислело, се вели во студијата објавена денес таму.Истражувањето траело две години, а го спровела петчлен тим од Универзитетот во Манстер. Резултатите покажуваат дека во периодот …

Повеќе »

Исповед на татко чија ќерка го посетувала училиштето каде биле злоставувани ученичките: „Да слушнав дека го допрел моето дете, ќе го најдев пред полицијата“

„Станав тој ден и видов порака на телефон, нешто како ‘Тато, ќе читаш за Мики, не грижи се, не ми е важно, во ред е’. Никогаш не ми падна на памет за што станува збор“, вели таткото на една од девојките што ја посетувала познатата школа за глума „Работа на …

Повеќе »