Tag Archives: малибу

(ФОТО) Кејти Пери првпат во јавност после породувањето

Поп-sвездата Кејти Пери беше фотографирана рано утрово како купува кафе и намирници во локалната продавница во Малибу. Ова е првпат јавноста да има можност да ја види, уште од моментот кога ја роди ќерката Дејзи Блум. Кети се породи на 27. август годинава, само еден ден пред да го објави …

Повеќе »

(ФОТО) Плажа, Сонце и стомачето на Леонардо ДиКаприо

Холивудската sвезда Леонардо Ди Каприо е фотографиран како го поминува времето со семејството на плажата во Малибу. Американските медиуми го спомнаа неговиот опуштен стомак, изјавувајќи дека тој за време на карантинот добил неколку килограми, но дека тој сè уште важи за еден од најзгодните момци на сцената. Тој бил на …

Повеќе »

(ФОТО) СИЛВЕСТЕР СТАЛОНЕ СЕ ОПУШТИЛ: „ФАТЕН“ на плажа со сопругата и ќерката – Не се знае која подобро ИЗГЛЕДА!

Актерот Силвестер Сталоне одбележа ера на акционите филмови, а сега се обидува да помине што е можно повеќе слободно време со семејството. Имено, актерот е виден на плажа во Малибу со сопругата, поранешната манекенка Џенифер Флавин и една од неговите три ќерки, средната Систин. Силвестер пуштли стомак и брада, а …

Повеќе »

(Фото галерија) Хари и Меган ја купуваат куќата на Мел Гибсон на Малибу!

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган, наводно, ја купуваат вилата на Мел Гибсон во Малибу за 12. милиони фунти, што ќе биде нивниот дом во иднина, јавуваат британските медиуми. Пред Гибсон, сопственик на вилата со две базени со приватна теретана и убав пристап до плажа, бил и актерот Дејвид …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Окружен со зеленило: Вака изгледа новиот дом на славната Оскаровка Рис Витерспун

Новиот имот на славната глумица се наоѓа во Калифорнија, а се простира на еден хектар и тоа над плажата Зума во Малибу. На имотот се сместени главната куќа, куќата за гости и неколку помошни објекти, овоштарник и органска градина за зеленчук. Славната оскаровка на имотот има и студио за јога, …

Повеќе »