Tag Archives: малери

Наближува петок 13., но на еден хороскопски знак ќе му донесе среќа

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Оваа недела петок 13-ти и ретроградниот Меркур ќе се поклопат, па астролозите предупредуваат дека многумина би можеле да имаат проблеми во комуникацијата. „Бидејќи Меркур е таа проблематична планета на …

Повеќе »

УТРЕ Е СВЕТИ ВАСИЛИЈ ВЕЛИКИ: За да не ве тера малер цела година, задолжително направете го ова!

Македонската православна црква утре го слави празникот Свети Василиј Велики, но и мал Божик Во сите храмови на МПЦ се служи литургија на Свети Василиј Велики, која црквата ја празнува на првиот ден од православната Нова година. Според Светото писмо, Исус Христос ги зел на Себе гревовите на човечкиот род, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДАНОК НА ВОЗБУДАТА – Невестата се онесвестила, повратила, но тоа не бил крајот: „Внук ми се ‘искака’ на венчаницата“

Облечена во бел фустан до подот, невестата застанала пред гостите држејќи се за рака со својот иден сопруг. И тогаш сè тргнало наопаку … TikTokerica @ hollinator1424 не можела да биде повозбудена на денот на нејзината венчавка. Но, таа возбуда наскоро ја довела во прилично непријатна ситуација. Облечена во бел …

Повеќе »