Tag Archives: лупење кожа

Сте ИЗГОРЕЛЕ на сонце? Еве што да направите кога кожата после сончање ќе почне да ви се лупи!

Важно е редовно да користите крема за сончање и да избегнувате изгореници. Секое лице барем еднаш во животот претрпело благи изгореници предизвикани од невнимателно изложување на сонце. Изгорениците се проследени со првут и лупење на кожата и многу е важно уште повеќе да се грижите за кожата во овој период. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИМА РЕТКА БОЛЕСТ – Девојчето на кое на секои четири часа и се лупи кожата СТАНАЛА МОДЕЛ!

Малечката Харпер Фој (4) има ретка болест, Harlequin Ichthyosis, која предизвикува лупење на кожата. Агенцијата за моделинг со нејзиното ангажирање сака да ја подигне свеста за оваа болест… „Имав нормална бременост, дури пред породувањето дознав за што се работи“, рекла мајката на малечката Харпер. Таа вели дека на почетокот биле …

Повеќе »