Tag Archives: лото милионер

(ВИДЕО) НЕ СЕ ПАРИТЕ ЗА СЕКОГО: На ЛОТО освоил 10. милиони фунти а сега е дрвосечач и без скршен денар!

Британецот Мајкл Керол освои скоро 10. милиони фунти односно повеќе од 80 милиони фунти во 2002 година и добивката потполно го променила неговиот живот. Може да се каже дека Керол ги трошел парите на проститутки и на дрога, а останатото го „спискал“ на глупости. Шега на страна, осум години по …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА ЛОТО ДОБИЛ МИЛИОНИ А СЕГА РАБОТИ КАКО РУДАР-7 ДЕНА ВО НЕДЕЛАТА: Иако бргу ги потрошил парите објаснил ЗОШТО СЕГА Е ПОСРЕЌЕН!

Шкотот Мајкл Керол освоил 9,7 милиони фунти на лотаријата во 2002. година. Во меѓувреме, тој го потрошил своето богатство и сега работи како рудар 7. дена во неделата. Добитното ливче го купил за една фунта, а кратко време по огромната добивка, ја напуштил својата работа и почнал да живее раскошно. …

Повеќе »