Tag Archives: лотарија

ЗА ПЕТ СРЕЌНИ ЖИТЕЛИ – Граѓаните на Охајо кои ќе се вакцинираат учествуваат во лотарија за милион долари

Американската држава Охајо решила да ги мотивира своите граѓани да се вакцинираат против коронавирусот организирајќи лотарија на која пет среќници ќе освојат по еден милион долари. Гувернерот на Охајо, Мајк ДеВајн рекол дека лотаријата е отворена само за возрасни граѓани кои биле вакцинирани, а првата од петте неделни извлекувања ќе …

Повеќе »

Семејство од Кичево изгреба стан на инстант лозот „Доме, сладок доме“ – добивка вредна близу пет милиони денари  

Наташа и Валентино Тренeски од Кичево, својата среќа ја најдоа на продажното место Детелинка, каде на инстант лоз „Доме, сладок доме“, добија стан  во Скопје со големина од 59 квадрати со гаража. Младото семејство од Кичево брои вкупно четири члена: Наташа, Валентино, 3-годишната Меланија и 4-месечното бебе Даријан. Иако не се големи …

Повеќе »

СРЕЌНИК – По шести пат добил на Лотарија!

Маж од Ајдахо добил на лотарија – по шести пат. Маж од Меридијан, Брајан Мос освои 250.000 американски долари во четвртокот на грепка, објавила лотаријата во Ајдахо, со што ја означил ја шестата добивка, најголема досега. Мос, кој е сопственик на продавницата „Newko Sport and Nutrition“, рекол дека редовно игра …

Повеќе »

Каков среќник: На лотарија освоил 22. милиони евра

Еден Британец освоил околу 20 милиони фунти (околу 22 милиони евра) на лотарија во Велика Британија. Идентитетот на среќниот добитник е непознат. Уште пет лица освоиле по милион фунти откако погодија пет од вкупно шест броја, плус бонус број кој последователно се извлекува. Броевите што беа извлечени биле 9, 38, …

Повеќе »

МИЛИОНСКА ДОБИВКА – АМЕРИКАНЕЦ НА ЛОТАРИЈА ДВА ПАТИ, ЗА 3 ГОДИНИ, ОСОВИЛ ПО 4. МИЛИОНИ ДОЛАРИ: Ја употребил среќната паричка што му ја дал татко му!

Американецот Марк Кларк од Мичиген двапати успеал во она што повеќето луѓе никогаш не успеваат во нивните животи, бидејќи тој во два наврати освоил четири милиони долари на лотаријата „греб греб“. Тој најпрво добил пред три години, кога, додека испорачувал гориво на бензинска пумпа, купил грепка за инстант лотарија, го …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКВО БЛАМИРАЊЕ ВО ЖИВО – СТАНАЛА МИЛИОНЕРКА ПА ОСИРОМАШИЛА: Шпанска новинарка поверувала дека ја добила премијата – следел „ладен туш“!

Шпанска ТВ репортерка, која на своите колеги во програма во живо им рекла дека „утре не доаѓа на работа затоа што добила на лотарија, всушност освоила само дел од вкупната награда. Наталија Ескудеро, која работи за јавниот радиодифузен сервис РТВЕ, започнала да вреска во камерата – пред подоцна да открие …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Момче (24) на Лотарија добило 768. милиони долари: Ливчето го ставил во сеф а потоа открил што ќе им каже на оние кои од него ќе бараат помош!

Мануел Франко (24) од Висконсин освоил 768. милиони долари во играта на среќа „Пауербол“, што е трета најголема исплата во историјата на САД. „Почнав да лудеам. Погледнав во броевите и се поклопуваа. Срцето почна да ми чука, почувствував врелина. Почнав да викам“, рекол Франко. Како што вели, дал отказ, велејќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Освоил 71. милион фунти и бара жена:„Знам дека не сум згоден јас туку мојот паричник!“

Добитникот на лотаријата EuroMillions, кој освоил 71. милион фунти соопштил дека сега бара партнерка… Ејд Гудчајлд (58) после среќната добивка ја напуштил работата во фабриката, а планира со парите да патува по светот, меѓутоа, за тие авантури бара партнерка. Тој вели дека е свесен дека ќе го „напаѓаат спозоруши“, бидејќи …

Повеќе »

Дваесет години играл исти броеви и конечно станал милионер!

Откако 20. години на Лото ги играл истите броеви, на еден жител на Берлин, Германија, минатиот викенд конечно среќата му се насмевнала. Освоил 1,67 милиони евра, пренесуваат Агенциите. Играчот, чие име не е откриено, шест исти броеви упорно ги повторувал во Лото “6 од 49“, кое се извлекува секоја сабота. …

Повеќе »