Tag Archives: лос анџелес

(ФОТО) Пукано во актерката Дениз Ричардс: Во автомобилот била со сопругот

Актерката Дениз Ричардс и нејзиниот сопруг Арон Пајперс во понеделникот се нашле на улица за време на пукање во Лос Анџелес. За среќа и таа и нејзиниот сопруг минале без повреди. Ричардс се упатила кон ТВ студиото со нејзиниот сопруг, кој забавил додека барале паркинг на улицата, во тој момент …

Повеќе »

(ФОТО) ТАА ИЗМАМЕНА, ТОЈ ОСТАВЕН: Романсата меѓу двајцата најпосакувани луѓе во Холивуд продолжува, иако таа се уште е во брак

Рајтаковска поднесе барање за развод на почетокот на септември откако нејзиниот сопруг Себастијан Бур Меклард наводно ја изневерил, а сега се гледа со Бред Пит. На крајот на август актерот Бред Пит и манекенката Емили Рајтаковски биле видени како се држат за раце, а сега се шпекулира дека поминуваат се’ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Отштета од 16 милиони долари: Вдовицата на Коби Брајант победи на суд

Вдовицата на НБА ѕвездата Коби Брајант доби судска пресуда од 16. милиони долари отштета поради протечените фотографии од телата на жртвите од хеликоптерската несреќа во 2020. година, во која покрај Брајант, нивната 13-годишна ќерка Џијана, загинаа уште седум лица. Ванеса Брајант го тужеше округот Лос Анџелес за нарушување на приватноста, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во Лос Анџелес асфалтот го ладат со специјални премази

ПИЛОТ проектот опфатил една населба чии жители веќе можат да уживаат во поудобни температури. Во првата фаза од проектот наречен GAF ​​Cool Community, еден милион квадратни стапки или речиси 93.000 квадратни метри патишта, паркинзи и спортски терени ќе бидат обоени со специјална боја. И додека игралиштата со свои дела ги …

Повеќе »

(ФОТО) ЗАПОЧНАЛО СУДЕЊЕТО – Скандал во САД: Полицајците споделиле фотографии од посмртните останки на Брајант и се смееле

Во Окружниот суд во Лос Анџелес започна судскиот процес по тужбата поднесена од Ванеса Брајант против локалната полиција за повреда на приватноста и невнимание поради објавување фотографии од местото на несреќата во која нејзиниот сопруг и легендарниот кошаркар Коби Брајант и ќерката Џијана (13) починаа во 2020. година. Адвокатот што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЈАКНЕЊЕ НА БРЕНДОТ – Хаби Ламе го претставил новиот дрес на Јувентус со одлично промотивно видео, навивачите биле воодушевени!

Екипата на Јувентус и најследениот ТикТокер во светот, Хаби Лама, го претставија новиот гостински дрес на Старата дама за следната сезона, чиј дизајн ги воодушеви навивачите на овој клуб. Популарните „бјанконери“ не само што работат на засилување на тимот во однос на трансферите, туку вредно работат и на зајакнување на …

Повеќе »

(ФОТО) „БОЖЕ, СПАСИ МЕ“ – Тревис Баркер бил пренесен во болница на носилки, споделил загрижувачка порака

Тревис Баркер, 46-годишниот тапанар на бендот Blink-182 и сопругот на Кортни Кардашијан е хоспитализиран во Лос Анџелес, а исто така ги загрижил фановите со пораката што ја споделил на своите социјални мрежи непосредно пред тоа. Заедно со Баркер, кој бил однесен на носилки, била и неговата сопруга, која ниту за …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕирнете во ЛУКСУЗНИОТ ПЕНТХУС на Џони Деп и Амбер Херд: Сега се продава за 1.700.000 долари!

Овој имот беше споменуван многу пати за време на судењето на Џони Деп и Амбер Херд, а откако тие официјално се разведоа, станот е на продажба. Овој стан се наоѓа во една од зградите што личи на историја во Лос Анџелес, на познатиот Бродвеј! Поранешниот стан на Џони Деп и …

Повеќе »

(ФОТО) Починал американскиот рапер кој беше нападнат на фестивал: Се огласил Снуп Дог

Американскиот рапер Дрејкео Ралер (28) починал како последица на раните кои ги добил кога бил избоден со нож на музичкиот фестивал во Лос Анџелес. Раперот, чие вистинско име е Дарел Колдвел, требало да настапи во саботата навечер на музичкиот фестивал „Once Upon a Time во Лос Анџелес“. Тој наводно бил …

Повеќе »