Tag Archives: локни

(ВИДЕО) Совршени локни и после проспиена НОЌ? И тоа е можно со овој многу едноставен трик!

Што ли девојките нема да смислат… Веруваме дека не треба ни да спомнуваме колку е важна косата за жените. И колку значење им даваат на фризурите. Да не зборуваме за трудот и работата на нив и околу нив. Само да се направи сè совршено. Фотографија, две, три и потоа спиењето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жените воодушевени со овој трик: До фризура од соништата со помош на пластично шише!

Кој би рекол дека едно пластично шише може да ви направи ваква фризура. Заборавете на фенирање, виткање со витлери, фигаро, и т.н…Има многу полесен начин до локни од соништата, а за тоа ви е потребна само едно пластично шише. Се’ што треба да направите е да го исечете шишето на …

Повеќе »