Tag Archives: лични

(ФОТО) Кој се вози зад Роналдо низ Манчестер?

КРИСТИАНО РОНАЛДО сосема очекувано привлекува внимание каде и да се појави во Англија и пошироко. Англиските медиуми го следат секој чекор на Португалецот откако летово пристигна на „Олд Трафорд“ од Јувентус за 25 милиони евра. Следат се’ што прави Роналдо на тренинзите, со кого се дружи и секој негов чекор …

Повеќе »

7. работи кои никому не треба да ги објаснувате

Заради изгледот или местото каде што сте решиле да живеете, како и фактот дека не сте во врска, не треба да објасните некому. Се работи за вашиот живот – вашата работа. 1. За вашата љубовна врска Само вие можете да одлучите каква врска ќе ве направи среќна. Не дозволувајте никој …

Повеќе »

Пет навики од кои мора да се ослободите ако сакате да сте среќни

Понекогаш сами себе сме си најлоши непријатели, но не е секогаш лесно да се дефинира што точно правиме погрешно и што нè спречува. Пораките кои сами себе си ги зборуваме може да имаат големо влијание врз нашиот изглед, расположение и среќа. Ако не се чувствуваме добро, време е едноставно да …

Повеќе »