Tag Archives: личен пример

(ВИДЕО+ФОТО) Јадете се’, а килограмите паѓаат: Нутриционистка ја открила тајната на слабеењето

НУТРИЦИОНИСТКАТА Лин Вард промовира одржливо губење на тежината. Таа се залага луѓето кои сакаат да ги изгубат несаканите килограми, да јадат целовита храна, понекогаш и благо, наместо да ги исфрлат групите на храна од нивното мени. Вард открила дека тајната формула за губење маснотии се фокусира на она што можете …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРИМЕР ЗА СИТЕ ВО ЗЕМЈАТА: Претседателот прави склекови и џогира на 75. години!

Додека земјите ширум светот се борат да ги задржат граѓаните во своите домови и со тоа да престанат да шират коронавируси, претседателот на Уганда, Jовер Мусевени се обидува со нешто поразлично. Поточно, во обид да ги охрабри Уганданците да останат дома за време на ограничувањата на движењето, овој 75-годишен лидер …

Повеќе »

(ВИДЕО) КРЕАТИВНО РОДИТЕЛСТВО: Едукативна лекција од тато на ќерка!

Овој татко носи куси панталони пред својата ќерка за да и докаже дека не е добро секој да ги носи во јавност… После дискусијата околу кусите панталони кои ќерката сакала да ги носи на училиште и надвор од домот таткото дошол на генијална идеја. Дошол во собата на својата ќерка …

Повеќе »