Tag Archives: лимфом

(ФОТО) Џеф Бриџис: „После заразата со корона, борбата со ракот ми се чинеше како ‘мачкина кашлица’!“

Оскаровецот Џеф Бриџис објави дека неговиот лимфом е во фаза на ремисија и откри дека се заразил со коронавирус во јануари, што досега го чуваше во тајност. „Многу се случи од мојот последен пост“, напиша Бриџис на својот блог каде што последен пат објави во јануари. „Ракот е во фаза …

Повеќе »

(ФОТО) По хемотерапијата и рекле дека нејзините шанси за „плодност“ се како на 45. годишна жена: Но, не загубила надеж и се случило чудо!

Лекарите биле многу скептични, знаејќи ја здравствената историја на девојката, а Меган се надевала дека бременоста ќе помине нормално… Меган Енис од Даблин имала само 24. години кога открила дека има Нон-Хочкин лимфом, малигна болест на лимфниот систем. Едно утро, во април 2017. година, таа се разбудила со болки во …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот актер, два месеци по дијагнозата на канцер, соопштил дека се чувствува добро!

Џеф Бриџис споделил инфо за неговата здравствена состојба откако пред два месеци му бил дијагностициран лимфом. Холивудската ѕвезда се отворила за својата здравствена состојба, во понеделникот, потекцирајќи, дека се чувствува добро. Here’s the latest:• Feeling good• Shaved my head• Got a puppy – Monty• Had a Birthday – 71, man …

Повеќе »

Славниот глумец објавил дека му е дијагностицирана тешка болест:„На виделина излезе ново…“

Актерот Џеф Бриџис на социјалните мрежи објавил дека му е дијагностициран лимфом. “Како што би рекол Дуд, излезе на виделина ново срање… дијагностициран сум со лимфом. Иако станува збор за сериозна болест, јас имам среќа да имам одличен тим на лекари и прогнозата е добра. Почнувам со третман и ќе …

Повеќе »

(ФОТО) ВО БОЛНИЦА ДОШОЛ ПОРАДИ СКРШЕНА РАКА! Му рекле дека му останале уште само 24 ЧАСА ЖИВОТ – Почната БОРБАТА за живот!

Младиот менаџер Џејмс Мекгил имал успешна кариера како еден од сениорите во Гугл кога ја скршил раката во декември минатата година. Тој отишол во болница бидејќи забележал дека коската не му зараснува. Наскоро започнале и други необични симптоми кои немале никаква врска со раката. Џејмс бил работник во канцеларијата на …

Повеќе »

(ФОТО) Девојче победило рак а сега е мета на потсмев на врсниците!

На девојчето и била дијагностицирана ретка форма на не-Хочкин лимфом. Линден Смит е седумгодишно девојче наречено „хероина“, откако одлучила да собере пари за истражување и заболување од рак на деца. Во летото 2019. година, Линден гордо го покажала своето прво мозолче на своите родители, што го имала на долниот дел …

Повеќе »

(ФОТО) ХРАБРА – ШЕСТ МЕСЕЦИ ПО ПОРОДУВАЊЕТО ДОБИЛА ЗАСТРАШУВАЧКА ДИЈАГНОЗА: Со месеци не знаеле што и е а сега оваа мајка има само ЕДНА ЦЕЛ!

Џоана Херд (34) од Велика Британија искрено проговорила за стравот што го почувствувала кога ја слушнала ужасна дијагноза, шест месеци по раѓањето на нејзината ќерка. Лекарите во јули и’ рекле дека има IV стадиум на карцином на белите дробови. Еден месец подоцна, таа дознала дека АЛК е позитивна, односно дека …

Повеќе »