Tag Archives: лига на европа

УЕФА денес ќе ги суспендира Лига на шампионите и Европска лига

Поради пандемијата со коронавирус „Според пишувањето на „Марка“, Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) денес и’ официјално ќе ги суспендира натпреварувањата во Лига на шампионите и Европската лига поради пандемијата со коронавирус која е присутна во Европа. Доколку оваа информација се испостави за точна, прашање е дали елитните клупски натпреварувања ќе бидат …

Повеќе »

Познати групите во Лига Европа, во Белград ќе гостува Манчестер Јунајтед

Со ждрепка денеска беа одредени групите за новата сезона во Лида Европа. Белградски Партизан ќе игра во групата Л во фудбалската Лига Европа против Манчестер Јунајтед, Астана и АЗ Алкмар. Првото коло е закажано на 19 септември, а деталниот распоред ќе биде познат во текот на денот. Втората и третата …

Повеќе »