Tag Archives: лејди дајана

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ’ ЗА ОДНОСОТ НА СНААТА И СВЕКРВАТА: После 24. години од смртта на принцезата Дајана откриено колку била блиска со кралицата Елизабета

Дури ни 24. години по смртта на принцезата од Велс, не се познати сите детали од нејзиниот живот, а една од големите енигми бил односот помеѓу снаата и нејзината свекрва, британската кралица Елизабета. Пред 24. години, на последниот ден од август 1997. година, саканата принцеза од Велс, Лејди Дајана, го …

Повеќе »

(ФОТО) ДОГОВОРЕН БРАК – ПРЕД ВЕНЧАВКАТА СЕ СРЕТНАЛЕ 13. ПАТИ: Принцезата Дајана го разни интервјуа ги открила сите детали од договорениот брак – признала дека Чарлс не ја сакал!

Во тајните интервјуа, кои кралскиот биограф Ендру Мортон ги користел за својата книга „Dajana: Her True Story – In Her Own Words (Дијана: Нејзината вистинска приказна – со нејзини зборови“, Дајана признала дека се сретнала со Чарлс само 13. пати пред тој да ја запроси во февруари 1981. година. Како …

Повеќе »

(ФОТО) Читач од усни открил за што разговарале Хари и Вилијам на откривањето на споменикот на Дајана

Британската, но и светската јавност, внимателно ја следела средбата на принцовите Вилијам и Хари за време на откривањето на споменикот на нивната мајка принцезата Дајана. Ова беше втор состанок на браќата по бомбастичното интервју што Хари и неговата сопруга Меган Маркл и го дадоа на Опра и во кое упатија …

Повеќе »

Пожарникар открил се’ за последните моменти со принцезата Дајана во ноќта на трагичната несреќа

Пожарникарот, кој меѓу првите и помогнал на принцезата Дијана по трагичната несреќа во Париз, за ​​„Дејли меил“ раскажал за деталите и средбата со повредената принцеза Дајана. Наредникот Хавиер Гурмелон за „Дејли меил“ изјавил дека принцезата Дајана, кога пристигнале на местото на страшната несреќа, сè уште се движела и разговарала. „Таа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НОВИ БРАНУВАЊА ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО ПРЕД ПРИКАЖУВАЊЕ НА ДОКУМЕНТАРЕЦОТ ЗА ЛЕЈДИ ДАЈАНА: Во потресна исповед на близок пријател откриени детали од нејзиниот последниот разговор

Последниот повик на принцезата Дајана пред нејзината трагична смрт го открил еден нејзин близок пријател. Во претстојниот документарец, кој ќе биде објавен на 24. јуни, новинарот Ричард Каи открил која е последната личност повикана од покојната принцеза од Велс. Во емотивна исповед, г-дин Каи се присетил како полицијата му ја …

Повеќе »

ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ ЗАВРШИЛ ВО БОЛНИЦА: Имал напад на паника на гробот на мајка му па КОЛАБИРАЛ а Кејт решила вака да му помогне!

Принцезата Дајана почина пред 23. години, а ниту малку пријатната ситуација се случила на нејзиниот гроб. Имено, принцот Вилијам колабирал за време на неодамнешната посета на гробот на неговата мајка, а го фатил и напад на паника и почнал да дише со тешкотии, а кога Кејт сфатила дека на нејзиниот …

Повеќе »