Tag Archives: летови

(ВИДЕО) Нема летање над палатата на Путин!

Руските безбедносни служби воспоставија зона на забранети летови над палатата на морскиот брег вредна милијарда фунти, за што Владимир Путин тврди дека не е негова. Агентите на ФСБ навеле дека забраната за летови е воведена минатото лето со цел да се заштити црноморскиот брег од шпионите на НАТО. Случајно или …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМА РАЗЛИКА – ВАКА МИНАТАТА ГОДИНА ИЗГЛЕДАЛО НЕБОТО НАД ЕВРОПА: Денес тоа изгледа сосема поинаку – коронате се’ фрлила на колена!

Коронавирусот авиокомпаниите ширум светот ги фрли на колена, принудувајќи ги да ги приземјат авионите и да укинат десетици илјади работни места за да се подготват за значително различен пазар на патувања во следните три години. Корона кризата најтешко ги погоди компаниите со низок буџет „Easy Jet“, „Jet2“, „Pegasus“, „Ryanair“, „Wizz …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАУЧНА ФАНТАСТИКА – Први фотографии од аеродромот насред пустина: Оттука туристите ќе летаат во вселената, а цената на картите е вистинска ситница!

Брендот е фокусиран на клиентите, па ни аеродромот не е исклучок, бидејќи тие се подготвуваат за тоа што службениците на компанијата го опишуваат како “неспоредливо искуство” и патување на нивниот живот. Кога патниците ќе можат да се пријават на првите комерцијални летови не е уште одредено, бидејќи и натаму е …

Повеќе »