Tag Archives: лесен колач

Вкусен колач со суво овошје

Состојки: 300 – 400 г суво овошје и јатки (на пример- суво грозје, суви сливи, суви кајсии, урми, брусници, смокви, ореви, лешници, бадеми…) 2 јајца 6 лажици кафеав шеќер 6 лажици брашно 1/2 лажичка прашок за печиво Подготовка: сувото овошје исечете го на парчиња и измешајте со сечканите јатки. Јајцата …

Повеќе »

Колач од чоколадо за кој ви треба само еден сад

Преку викенд главно планираме,покрај добриот одмор и да ги направиме сите оние работи за кои во текот на неделата немаме време. А, една од нив е секако подготовка на нешто слатко. НО, недостатокот на време најчесто не премислува околу подготовката на слатки па ви предлагаме колач кој се подготвува брзо …

Повеќе »